1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Ofiste Kullanılacak Mobilyalar Nasıl Olmalı?
Ofiste Kullanılacak Mobilyalar Nasıl Olmalı?

Ofiste Kullanılacak Mobilyalar Nasıl Olmalı?

Ofis ortamında kullanılacak mobilyaların ağır ve koyu renklerde olması gerektiği şeklinde yanlış bir inanış vardır.

A+A-

Ofis ortamında kullanılacak mobilyaların ağır ve koyu renklerde olması gerektiği şeklinde yanlış bir inanış vardır. Aslında tam tersi şekilde yapılan ofis dekorasyonları her bakımdan daha olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Ofis mobilyası seçiminde dikkatli olursanız; çeşitli birçok konuda faydalı neticeler görebilirsiniz.

Rahat Olmalı

Ofis mobilyaları,  özellikle çalışanların ve misafirlerin sıklıkla kullandığı mobilyalardır. Çalışanların en sık kullandığı masa ve sandalyeler özellikle rahat seçilmelidir. Bu mobilyalarda görsellikten ziyade rahatlığa önem verilmelidir. Tüm iş günü boyunca masa başı çalışanların, bu süreci ciddi anlamda bir konforla geçirmesi gereklidir. Bu noktada sandalye seçimine ayrıca özen gösterilmelidir. Sandalyeler şık görünmesi adına kesinlikle deri tercih edilmemelidir. Sürekli terlemeye yol açan bir sandalyede tüm oturmak pek keyif verici olmadığından; çalışanın dikkatini işe yoğunlaştırmasında olumsuz etkiler yaratır. Masaların sandalye ile boy oranları bakımından uygun olması önemlidir. Kısacası masa ve sandalye takımlarında oturan kişi için ergonomik olmalıdır.

Şık ve Rengârenk Olmalı

Ofis mobilyaları, rahat olduğu kadar aynı zamanda da şık olmalıdır. Neticede ofis ortamının ziyaret edeni de çokçadır. Her sektörün kendine göre bir ofis stili vardır. Reklam ajansları oldukça renkli olarak işlerini dekorasyona yansıtırken; bir okul müdürlüğü yapısı gereği daha sade renklerde olmalıdır. Ofis mobilyalarında masaları aynı renkte tercih etmeniz karmaşa olmasını önler. Masa üzerinde metal, parlak şeritler olması mobilyaya şıklık kazandırabilir. Ofise renkliliği, sandalyeler sayesinde verebilirsiniz. Her masa için aynı modelde ama farklı cıvıl cıvıl renklerde sandalyeler kullanabilirsiniz.

Temizliği Kolay Olmalı

Ofis ortamında temizlik oldukça önemli bir konudur. Gerek çalışanların gerekse misafirlerin dikkat ettiği bir konu olmasından dolayı ofis mobilyalarını kolay temizlenebilen türlerden tercih etmelisiniz. Masalarda ahşap malzemeleri ilk sırada tutmalısınız. Cam ve metal parçalar oldukça zor temizlenen ve kolay lekelenen yapıdadır. Ahşapların da kendi aralarında toz tutmayan ve tozu belli etmeyen türleri bulunmaktadır. Bunlardan faydalanarak ofisinizin her daim temiz görünmesini sağlayabilirsiniz. Sandalyelerde de kadife kumaş gibi toz toplayan, deri gibi kolay yıpranan türlerden uzak durmak en iyisidir. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler