1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Ofis Bölme, Cam Bölme ve Bölme Duvar Sistemleri
Ofis Bölme, Cam Bölme ve Bölme Duvar Sistemleri

Ofis Bölme, Cam Bölme ve Bölme Duvar Sistemleri

Ülkemizde bulunan binlerce ofisin hemen hepsi birbirinden farklı düzenlemelere ve tasarımlara sahiptir.

A+A-

      Bu tasarım farklılığı hem ofis alanlarının farklılığından hem de ofis bölme sistemlerinin çeşitli seçeneklerinden gelmektedir.  sayesinde bir ofisin binlerce alternatif şekilde düzenlenmesi mümkündür. Bu düzenlenmenin oldukça pratik ve düşük maliyetli olması ise işletme sahiplerinin bu konudaki en büyük şansıdır.

                İşletmelerde oldukça önemli bir olgu olan çalışanların performansı birçok etmende etkilenebilecek durumdadır. Çalışanlar için hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahat olmak performanslı çalışmalar için şarttır. Bütün gün boyunca sadece zihin gücünü kullanarak masa başı işlerde çalışan kişiler için ergonomik olmayan ofislerde fotokopi gibi küçük bir iş için bir miktar yürünmesi bir süre sonra eziyet haline gelmektedir. Fotokopi makinesini günde 100 kere kullanan bir çalışanın bütün gün oluşacak fiziksel ve zihinsel yorgunluğunu tahmin edebilirsiniz.

                Ülkemizde ofislerin düzenlenmesinde kullanılan profesyonel işlemlerin tamamı ofis bölme sistemleri başlığı altında toplanmaktadır. Bu sistemler sayesinde işletmelerin hem çalışanları hem de müşterileri için daha rahat ve daha kullanışlı hale getirilmesi amaçlanır. Ofis bölme işleminde en sık kullanılan yöntemler olan , panel bölme ve  sistemleri pratikliği ile dikkat çekmektedir.

Özellikle cam bölme sistemleri ve panel bölme sistemleri büyük ve kullanışsız alanların daha küçük ve daha kullanışlı alanlara bölünmesinde oldukça işe yaramaktadır. İşletme çalışanlarının bölümlere ayrılıp herkese özel alanlar tanınması işletmede dışarıdan bakan bir gözün bile düzeni fark etmesini sağlar. Ofise gelen herhangi bir müşteri için ilk izlenim bu kadar önemliyken işletmede düzenli ve şık bir görünümü bu kadar uygun fiyatlara ve kısa zamanda sağlamak işletme sahiplerini ofis bölme sistemlerini sıklıkla kullanmasına neden olmaktadır. 

HABERE YORUM KAT