1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ödemiş Chp'den Türk Bayraklı Tepki
Ödemiş Chp'den Türk Bayraklı Tepki

Ödemiş Chp'den Türk Bayraklı Tepki

Diyarbakır'da önceki günkü Nevruz kutlamalarında Türk bayrağı bulunmamasına tepki amacıyla, CHP Ödemiş İlçe Örgütü tarafından parti binasına Türk bayrağı asıldı.

A+A-

CHP Genel Merkezi'nin talimatı üzerine asılan dev Türk bayrağı ilçe binasının dış cephesini büyük ölçüde kapladı. Türk bayrağı, CHP Ödemiş Gençlik Kolları Başkanı Halil Aydın ve partililerin çalışmasıyla asıldı. Ulusal birliğin simgesi Ay-Yıldızlı Al Bayrak olmadan birlik-beraberlik mesajları vermenin inandırıcı olmadığını söyleyen CHP Ödemiş İlçe Başkanı Mehmet Eriş, Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin'in talimatı doğrultusunda yurt genelindeki tüm CHP il ve ilçe örgütlerine Türk bayrağı asıldığını belirtti. Türk bayrağını taşımaktan da, dalgalandırmaktan da şeref duyduklarını kaydeden Eriş, "İlçe binamızda zaten her zaman dalgalanan Ay-Yıldızlı Al Bayrağımız var. Bunun yanında taşımaktan şeref duyduğumuz bayrağımızı da bir kez daha partimize asarak ulusal bütünlüğümüzün gerçek simgesinin ne olduğunu bir kez daha göstermek istedik. İnsanımızın bu bayrak altında yaşarken, ne Öcalan'ın birlik mesajlarına, ne açılım saçmalıklarına ihtiyacı yok. Bu bayrak bütünlüğümüzün simgesidir. Türk bayrağını dalgalandırmayanların, taşımayanların verdikleri mesajlar birlik-beraberlik mesajı değildir" diye konuştu.

CHP'nın kurucu ruhun sorumluluğuyla hareket ederek, birilerinin hoşuna gitmese de Türk bayrağının Türk topraklarında dalgalanması için mücadele edeceğini belirten Eriş, şöyle konuştu: "Etnik kimliklerimiz şerefimizdir, ulusal birliğimiz-bütünlüğümüz ise her şeyimizdir. Bu bütünlüğü sağlayan en önemli öğeler dil ve bayraktır. Kurtuluş mücadelemizde Yörüğü de, Kürdü de, Lazı da bu bayrak için şehit düşmüş, bu bayrak için savaş vermiştir. Ulusal birlik bayraksız olmaz. Diyarbakır'daki o çirkin manzarayı herkes gördü. Bu manzaradan birlik-beraberlik mesajı çıkmaz, çok daha farklı mesajlar ortaya çıkar.

Dün meclise gelmeyenler, CHP'nin çağrılarına kulak vermeyenler bugün PKK terör örgütünün önünü açtı. CHP her zaman olduğu gibi birlikten, bütünlükten yanadır. Bu amaçla bütünlüğümüzün simgesi bayrağımız şerefle parti binalarımızda dalgalanacaktır."

HABERE YORUM KAT