1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Öcalan'ın mektubuna Erdoğan'dan ilk yorum
Öcalan'ın mektubuna Erdoğan'dan ilk yorum

Öcalan'ın mektubuna Erdoğan'dan ilk yorum

Başbakan Erdoğan, Hollanda'da Öcalan'ın mesajını değerlendirdi.

A+A-

İşte Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

30 yıllık süreçten sonra umarım ülkemiz aradığı mutluluğu yakalar. Diyarbakır'daki mesaj olumlu karşılanmıştır.

Doğrusu bu açıklamayı olumlu bir gelişme olarak görüyorum. Aslolan bu çağrıdan ziyade uygulamadır. Uygulamaya geçtiği andan itibaren Türkiye'de hava değişecektir. Burada ifadelerde yatan birçok mesaj bizim aylardır söylediğimiz ifadelerdir. Ülkemizi terk etmeleri halinde zaten bir sükun söz konusudur. Silahlar bırakılırsa bu operasyonlar da zaten kendiliğinden biter. Mesajlar bizim sürekli söylediğimiz mesajlarla örtüşüyor. Bunu bir kez daha söylemek isterim. Bayrağımızı da görmek isterdim. Bu Başbakan Erdoğan'ın isteği değil halkımızın da isteğidir. Bunu şov olsun diye söylemiyorum.

KORUYUCU AİLE SORUNU

Bizim Hollanda'da bulunan STK'ların koruyucu aile konusunda çalışmalıdır. Devreye girmelidir. Müslüman bir çocuk Müslüman aileye verilmeli. Eğer devreye girerlerse Yunus vakaları da olmayacak diye düşünüyorum.

Bir çocuğu teslim ettiğimiz aile Müslüman bir çocuğun eşcinsel bir aileye teslim edilmesi o toplumun ahlak değerlerine terstir. Devletler arasında birçok anlaşma yapıldığı gibi bakanlıklar arasında da bu konuyla ilgili anlaşmalar yapılmalıdır.

HABERE YORUM KAT