1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. 'Öcalan'ın görüntülü mesajı etkili olur'
'Öcalan'ın görüntülü mesajı etkili olur'

'Öcalan'ın görüntülü mesajı etkili olur'

HDP eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş son dönemlerdeki gelişmeler ve Nevroz'a ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

A+A-
"GÖRÜNTÜLÜ MESAJ ETKİLİ OLURDU"
 
Selahattin Demirtaş'ın açıklamalarından satırbaşları;,
AK Parti'ye güvensizliğimiz sürüyor. Çünkü bunu ortadan kaldıracak  bir adım atılmadı.
 
Newroz'da nasıl bir çağrı yapılacak bilmiyoruz ama bugüne kadarki niyet beyanlarının çok daha güçlü biçimde vurgulanmasını bekliyoruz.
 
Mesajın yazılı değil görüntülü olma çağrısı vardı. Bu bizim bir beklentimiz değildi, İmralı'da konuşulan bir mevzuydu. newroz'da görüntülü mesaj etkili olurdu. Mesaj nasıl verilirse verilsin, içeriği önemlidir.
 
HÜKÜMET İMRALI'DA OLANLARI İNKAR EDİYOR
 
Hükümet karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar misali, İmralı'da söylenen şeyleri çıkışta, inkar ediyor. Kapalı kapılarda kabul edilenler, açık kapıya çıkığında reddediyorlar. Biz her şey rağmen barış sürecinin devam etmesi kanaatindeyiz. HDP olarak biz barış konusunda hiçbir politikasına güvenmiyoruz.
 
SORUN YOKSA HÜKÜMET NEDEN ADIM ATIYOR
 
Mahkumların nakilleri bugün yarın gerçekleşir. Bugüne kadar 2 yıldır savsaklanan adımlar var. Sürecin sağlıklı ilerlemesi açısından iyi olur. Kürt sorunu yoksa hükümet neden adım atıyor, çözüm süreci neden yürütülüyor. Cumhurbaşkanı ve başbakana sormak lazım.. Bunlar seçim öncesi atraksiyonlardır.

HABERE YORUM KAT