1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Öcalan ile görüşme talebi
Öcalan ile görüşme talebi

Öcalan ile görüşme talebi

Dicle Fırat Diyalog Grubu Sözcüsü Muhittin Batmanlı, Abdullah Öcalan'ın önerdiği Demokratik İslam Konferansı önerisini benimsediklerini belirterek, Öcalan ile görüşmek için Adalet Bakanlığı'na başvuracaklarını kaydetti.

A+A-

Dicle-Fırat Diyalog Grubu Sözcüsü Muhittin Batmanlı, son günlerde yaşanan siyasi gelişmelere ilişkin Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti'nde (GGC) basın toplantısı düzenledi. Bölgede son dönemlerde yaşanan gelişmeler ile ilgili siyasi partilerin sorumluluk alması gerektiğini söyleyen Batmanlı, HÜDA PAR üyeleri olduğu iddia edilen bir grubun silahlı saldırısı sonucunda yaşamını yitiren Özcan Temel cinayetinin de bir an önce açığa çıkarılması çağrısında bulundu. Artık insanların ölmemesi gerektiğini dile getiren Batmanlı, “Bu olayı açığa kavuşturmak zorundayız. Artık insanlar ölmesin istiyoruz. Bir insan öldüren, insanlığı öldürmüş gibidir” dedi.

Abdullah Öcalan'ın önerdiği Demokratik İslam Konferansı önerisini benimsediklerini de söyleyen Batmanlı, “Bu öneriyi önemli buluyor ve benimsiyoruz. Diyarbakır'da hem Kürt olarak hem de İslamcı olarak tek kurum Dicle-Fırat Diyalog grubudur. Biz konuyla ilgili Adalet Bakanlığı'na başvuru yapıp, Sayın Abdullah Öcalan ile görüşme talebinde bulunacağız” diye kaydetti.

HABERE YORUM KAT