1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Öcal,kafasındaki takım kadrosunu açıkladı.
Öcal,kafasındaki takım kadrosunu açıkladı.

Öcal,kafasındaki takım kadrosunu açıkladı.

Spor Toto 3.lig 2. grup takımlarından Diyarbekirspor A.Ş’nin anlaşmaya vardığı teknik direktör Taner Öcal,kafasındaki takım kadrosunu açıkladı.

A+A-

Ekibinde yer alan antrenörlerle beraber ligi iyi bildiğine inandığını belirten Öcal,”Yıllardır bu liglerde çalışıyoruz.
Nitekim geçen sezon Etimesgut Belediyespor’da şampiyonluk yaşadık.Kendi takımımız dışında diğer takımları ve grupları hatta ülkemizin bir çok yerindeki turnuvaları izleriz.

Lig bittikten sonra 2.Lig ve 3.Lig Play-Offları ile Afyon’daki amatör karmaları maçları dahil bir çok organizasyonu bizzat takip ettik.İşimizin gereğini yapıyoruz. Futbolda başarılı olmak istiyorsanız sürekli olarak ligleri,takımları ve oyuncuları takip edeceksiniz. Nerede,hangi oyuncu var biliyoruz. Önemli olan oluşturmak istediğimiz takıma ve hedefe göre oyuncuları bir araya getirmektir.” dedi.

‘GENÇ VE TECRÜBELİ İSİMLERİ HARMANLAYACAĞIZ’

Çok transferden ziyade yerinde transfer yapma amacında olduğunu anlatan Öcal,üst liglerden isimli oyuncu getirmenin başarının garantisi olmadığını ifade ederek 3.Lig koşullarına göre en iyi tercihleri yapmaya çalışacaklarını söyledi. Öcal,”Her şeyden önce Diyarbekirspor’un iyi kadrosu var. Bu kadroyu bozmak ve 20-25 oyuncu almak doğru değil.Bizi zorlayan iki şey var ;3.Lig’de uygulanan yaş kriteri ve bölgeye gelmek istemeyen oyuncular. Bunları da titiz bir çalışma ile aşacağız. Elimizdeki kadroyu önemli ölçüde koruyarak takviye yapacağız.

Üst liglerden isimli ve kariyerli oyuncuları getirmek yerine 3.Lig’in gelecek vaat eden,şampiyonluğa oynayan takıma uygun isimleri getirmek önemlidir. Diyarbekirspor,yüzde yüz başarı isteyen bir kulüp. Bu hedefe ulaşmak,bu hedefi fazlasıyla isteyen insanlarla olur.Biz de hem bu hedefe uygun olan hem de başarıya aç ve hedefi olan oyuncular ile tecrübeli isimleri harmanlayarak iyi bir ekip kurmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT