O kız kayıp!

O kız kayıp!

Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir süre önce yaşanan tecavüz skandalına adı karışan Berivan Ateş'ten bir daha alamayan ailesi kızlarının hayatından endişe ediyor.

A+A-

Anne Remziye Ateş,milletvekilleri ve kent yöneticilerinden yardım istedi. Gözü yaşlı anne,”Kızımın psikolojik sorunları var. Nerede olduğunu bilmiyoruz. Ölmeden önce onu görmek istiyorum.” dedi.

Berivan Ateş, Tarım Yarı Açık Cezaevi'nde hırsızlık suçundan tutuklu olan ve rahatsızlığı nedeniyle Diyarbakır Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dağ kapı Kampüsü'ne sevk edilerek üroloji servisinde tedavi altına alınan Ercan K.'nın tecavüzüne uğradı. Hastanede yaşanan bu skandaldan sonra koruma altına alındığı belirtilen Berivan Ateş'in nerede olduğu bilinmiyor.

Kızlarının koruma altında olmadığını, kayıplara karıştığını belirten Ateş ailesi milletvekilleri ve kent yöneticilerinden yardım istiyor.

AK Parti ve BDP'nin kadın milletvekilleri ile Vali Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e seslenen anne Remziye Ateş, psikolojik sorunları olduğunu iddia ettiği 20 yaşındaki kızının hayatından endişe ettiğini söyledi.

'KIZIM ÖLÜ MÜ SAĞ MI BİLEYİM'

Anne Remziye Ateş,”Kızım 20 Eylül 2012 tarihinde 155 polis imdatı arayarak aileden şiddet gördüğünü söylüyor ve yardım istiyor. Oysa böyle bir olay söz konusu değil. Psikolojik sorunları var,asla şiddet uygulamadık. Polis tarafından alınarak Kardelen Kadın Evi'ne teslim ediliyor. O günden sonra sadece bir kez görüşebildik. Psikiyatri doktoru bize kızımın sürekli bayıldığını söyledi. Kızım 2-3 ay kalmış Kardelen Kadın Evi'nde.

Orada neler yaşadığını bilmiyoruz. Kadın evi yöneticileri kızımı karakola teslim etmiş. Onlar da Sosyal Hizmetler'e teslim etmiş. Kızımın tecavüza uğradığını internetten öğrendik. Hastanede 2 mahkumun tecavüzüna uğramış. Ondan sonra hiç haber alamadık. Her yerde araştırdık ama bulamadık. Hayatından endişe ediyoruz. Ağır bir hastalığım var. Bir yandan hastalık diğer yandan kızımın üzüntüsü. Burada ne kadar ömrüm kaldı bilemiyorum. Dünya gözüyle onu görmek istiyorum,en azından hayatta olup olmadığını öğreneyim. Kadın milletvekillerimiz var. Onlara,Vali Mustafa Toprak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir'e sesleniyorum. Benim bir anne olduğumu ve hastalığımı da düşünerek yardımcı olsunlar.” dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT