1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. O illerde okullar tatil edildi
O illerde okullar tatil edildi

O illerde okullar tatil edildi

Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar tatil edildi.

A+A-
Yurdu etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar tatil edildi.Yeni bir soğuk hava dalgasının etkisi altına giren Türkiye'de, kar yağışı bazı illerde eğitime sekte vurdu. Okullardaki yarıyıl tatili henüz sona ermişti ki, eğitim kar engeline takıldı. 1 günlük eğitimin ardından bazı illerde okullar tatil edildi. İşte o iller;
 
KARS'TA KAR TATİLİ
 
Kars'ta sabah başlayan ve etkisini artıran kar yağışı hayatı olumsuz etkilmeye devam ediyor. Kentte okullar 10 Şubat 2015 Salı günü de tatil edildi.
Kars Valiliği'nden yapılan açıklamada, Kars merkez ve merkeze bağlı köyler ile Akyaka,
 
Sarıkamış, Selim ve Susuz ileçelerinde etkili olan kar yağışı ve tipiden dolayı 10 Şubat Salı günü okul öncesi, temel eğitim ve orta öğretim kurumlarında da eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.
 
Kars İl Özel İdaresinden edinen bilgiye göre ise il genelinde 92 köy yolu ulaşıma kapalı bulunuyor. Köy yollarını açma çalışmaları aralıksız devam ediyor.
 
BİTLİS'TE OKULLAR TATİL
 
Bitlis merkez ve bağlı köylerdeki okullar 1 gün tatil edildi.
Edinilen bilgilere göre, olumsuz hava şartları nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve ortaokullarla liselerin 10 Şubat 2015 Salı günü için tatil edildiği bildirildi.
 
MUŞ'TA OKULLAR TATİL
 
Muş'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.
Sosyal paylaşım sitesi facebook hesabında açıklama yapan Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan, Muş'ta yoğun kar yağışı nedeniyle yarın okulların tatil edildiğini açıkladı.
10 Şubat'ta hamile ve engelli kamu personelinin de izinli sayılacağı bildirildi. 
 
BİNGÖL - KARLIOVA
 
Bingöl'ün Karlıova ilçesinde 2 gündür etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu ilçede okullar 2 gün tatil edildi. 

HABERE YORUM KAT