1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. O fotoğraf provokasyondu
O fotoğraf provokasyondu

O fotoğraf provokasyondu

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, KCK davası tutuklularının plastik kelepçeli fotoğraflarının, kendi talimatıyla basına verildiği iddialarının yalan olduğunu belirterek, “O fotoğrafın yayınlanması çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur” dedi.

A+A-

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, emekli İstanbul İstihbarat Şubeden Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Fuat Yılmazer'in, 2009′da Diyarbakır'da tek sıra halinde dizilmiş KCK tutuklularının fotoğrafının kendisinin talimatıyla basına sızdırıldığı iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu iddiaları ortaya atanları muhatap almak istemediğini belirten Atalay, “Ancak tartışmaların doğru anlaşılması, kayıtlara geçmesi için söylüyorum, bu fotoğrafın yayınlanmasında bilgim olduğu konusu külliyen yalan ve iftiradır” diye konuştu.

O fotoğrafın yayınlanmasının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı, kendisini ve Hükümeti çok rahatsız ettiğini vurgulayan Atalay, “Hiçbir zaman tasvip etmeyeceğimiz bir görüntüdür ve direkt çözüm sürecine yönelik bir provokasyondur. Tamamen çözüm sürecini zora sokmak için yapılmış bir tertiptir bu fotoğrafın kimler tarafından çekilip servis edildiğini bulmak için o dönem valilerimiz ve emniyet müdürlerimizle birlikte çok uğraştık ancak maalesef kimin sızdırdığı bir türlü ortaya çıkmadı konunun başka yerlere çekilmesi bugün de bir provokasyon amacını taşımaktadır. ”

Geçtiğimiz günlerde Bugün televizyonunda Merkez Siyaset programına konuk olan Ali Fuat Yılmazer, 26 Aralık 2009′da aralarında Hatip Dicle'nin de bulunduğu tek sıra haline dizilmiş KCK tutuklularının fotoğrafının basına sızdırıldığını belirterek, bu olayın İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın talimatı ve isteğiyle gerçekleştirildiğini söylemişti. ılmazer, “26 Aralık 2009′da Diyarbakır'daki tutuklu KCK'lıların fotoğrafı Beşir Atalay'ın senaryosudur isterse inkar etsin” demişti. 

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT