1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 'O, bu kulüp yaşasın diye ölümü bile göze almıştı'
'O, bu kulüp yaşasın diye ölümü bile göze almıştı'

'O, bu kulüp yaşasın diye ölümü bile göze almıştı'

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER -HDP Diyarbakır Milletvekili adayı Şeyhmus Şenyiğit'ten Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı Ahmet Sayar'a ziyaret.

A+A-

Diyarbakır Halkının çok yakından tanıdığı memleket aşığı iki ismi bir araya getirdi.

Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı, Doğu ve Güneydoğu Diş Teknisyenleri Derneği Başkanı ve HDP Diyarbakır milletvekili aday adayı işadamı Şeyhmus Şenyiğit,  Diyarbakır Ticaret Odası Başkanı (DTSO) Başkanı Ahmet Sayar'ı makamında ziyaret etti.

Diyarbakır halkının çok sevdiği iki ismin aynı karede fotoğraflanması  sosyal medyada çok olumlu karşılandı. Diyarbakırlı gençlerin çok sevdiği ve saydığı isimlerden biri olmayı başaran Şenyiğit Diyarbakırspor kulübünü kapanmaktan kurtaran isim olarak gençlerin gözdesi olmuştu. Yeşil-Kırmızılı renklere gönül verenler kulübün kapanmaması için yaptıkları çağrılar havada boş kalırken, trilyonlarca (52 Trilyon Faiz hariç) borçlu kulübe sadece bir kişi gözünü kırpmadan göreve talip olmuş ve " Ben yaşadığım sürece Diyarbakırspor asla kapanmayacak, bu uğurda gerekirse canımı ortaya koyuyorum" diyerek ortaya çıkan kişi Şenyiğit'ten başkası değildi.  Kulübü derhal kongreye götüren ve hazırladığı listesiyle kulüp başkanlığına seçilmişti.

Başkan olduktan sonra prensip gereği başkanlık makam koltuğuna bir kere dahi oturmayı kabul etmeyen Şenyiğit, "Bu kulüp ayağa kalkmadıktan sonra benim o koltukta işim olmaz. Buraya makam mevki için değil, görev için geldik. Ben bu taraftara bir söz verdim, Diyarbakırspor'u yaşatmak için yola çıktım. Diyarbakırspor bu durumdayken ben uyku uyuyamıyorum, bir yaşlı babam var bu kulüp için nasıl üzüldüğünü, nasıl bir aşk duyduğunu anlatamam. Aynı sevgiyi bende çocuklarıma aşıladım. Şimdi bu kulüp bu durumdayken ben nasıl rahat ederim, nasıl uyurum" diyordu.

Başkan olduğunun ertesi günü, Diyarbakırspor'un gerçek sahipleri olan Azrailler Grubu yöneticileriyle ellerine hortumu alarak kulübü yıkamak ilk işi olmuştu. O dönemde Diyarbakırspor'un 52 Trilyon borcuna karşılık, kulüp binasının etrafı icracılar ve alacaklılar tarafından kuşatılmışken, gece yarısı ani bir kararla yönetimini toplayarak şimdiki yeni Diyarbakırspor kulübü yönetimi ile görüşmelere başlamış ve kulübü birleşmeye uzanan bir yola çevirecektir.  Yeşil-Kırmızılı Kulübü, haram para dediği o alacaklıların eline bırakmayacam, bu kulübü yok etmelerine izin vermeyecem dedi ve hemen akabinde Kulübün ismini boşa çıkaracak radikal ve cesur bir karara daha imza atacaktı.

Diyarbakırspor sadece bu kenti değil, dünyada 20 Milyon Kürdü temsil eden büyük bir simge, gerçek bir halk direnişi olarak yaşaması gerektiğini dile sürekli getiriyordu. Türkiye'de 3 Büyüklerden bahsedilirken, o formaların yerne neden Yeşil-Kırmızı giyilmiyor diye sürekli gençlere bu yönde empoze edici söylemlerle büyük bir başarı elde etmişti.

Tüm bu olup bitenlerin ardından Diyarbakırsporu yakından takip edenler Şenyiğit ismini kalplerine altın harflerle yazarak kendisini bir şekilde halk kahramanı ilan etmişlerdi. O ise bu yakıştırmaları kabul etmiyor, bunun kendisi için büyük bir onur ve görev olduğunu söylüyordu.  Halkına ve memleketine aşık olan 7 den 70 e taraftar ve halkın sevgisini Kazanan şeyhmus Şenyiğit  ile yine kendisi gibi mütevazi dürüst kişiliği makam koltuğunu önemseyen DTSO başkanı Ahmet Sayar'ın aynı karede görüntülenmesi özellikle sosyal medyada oldukça olumlu tepkiler aldı.

Şenyiğit bu defa, halkın bu sevgisini karşılıksız bırakmama adına ve daha faydalı olabilmek için HDP'den Diyarbakır Milletvekili aday adayı oldu. Memleketin her yerinde görev almaya hazır olduğunu "Eğer bir barış gelecekse, bunun mimarı kesinlikle HDP ve Sayın Öcalan olacaktır" diyerek partisinin HDP olduğunu gururla açıklamıştır. Adaylığı yine taraftarlar arasında büyük bir memnuniyetle karşılanmıştı. 

Diyarbakır halkının çok sevdiği böyle kişileri aynı karde görmek bizleride çok memnun ettiğini buradan iletmiş olalım. Umut ediyoruz bu kent için bir tuğla dahi koyabilecek koca yürekli böyle insanların çoğalması en büyük dileğimizdir... İki başkanımıza ve halkın sevgililerine başarılar diliyoruz bu memleketin böyle insanlara ihtiyacı oloduğunu bir kez daha dile getiriyoruz..

10682443_919222331475835_3759210169375399871_o.jpg

HABERE YORUM KAT