1. HABERLER

  2. RÖPORTAJLAR

  3. O bir basketbol emekçisi
O bir basketbol emekçisi

O bir basketbol emekçisi

Diyarbakır basketboluna büyük emekler harcayanBağlar Belediyespor Basketbol baş antrenörü Özgür Büyük bu haftaki röportaj konuğumuz.

A+A-

BAGLAR BELEDİYE SPOR ERKEK TAKIMININ SEZON SÜRECİ

Özgür Büyük kimdir?

1980 yılında D.bakır da doğdum ilk orta ve lise tahsilimi yine D.bakır da bitirdim.2003 yılında Dicle Üniversitesi B.E.S.Y.O. Antrenörlük bölümünü,2005 yılında ise Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enst.Beden Eğitimi Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisansımı tamamladım. Şu an Sur İlçesine bağlı bir okulda Beden Eğitimi Öğretmeniyim. Ayrıca 14 yıldır hem Hakem hem de değişik Üniversite ve Bölgesel lig takımlarında Yardımcı ve Baş Antrenör olarak Basketbola hizmet ettim.

Basketbola gönül vermiş birisiniz, kaç yıl bu görevdesiniz?

Şu an ise Yaklaşık olarak 11 yıldır Erkek ve Kız Basketbol ve Erkek Futbol takımları ile 226900_200230596681612_6764945_n.jpgD.bakır Amatör sporuna destek olan kendine ait spor salonu ve takım otobüsü olan,özellikle Bağlar ve çevresindeki çocuklara yönelik sosyal çalışmalar yapan,kendi alt yapısı ile yıllardır üst liglerde boy gösteren,hizmet anlayışı ve Spor Kültürü ile örnek olan ve daha önce alt yapısında görev yaptığım Bağlar Belediye Spor Kulübün de  Erkek takımları Baş Antrenörlüğünü görevini yürütmekteyim.

Bu sezon elde edilen başarı ve 3.lig öyküsünü sizden dinleyelim.

2013-2014 sezonuna başlarken amacımız yeni bir yapılanma ile ileri ki yıllar için genç bir takım kurup bir veya iki abi görevi görecek tecrübeli sporcularla bir üst ligi zorlamaktı. Bu amaçla hazırlıklarımıza diğer rakiplerimize göre daha geç başlamamıza rağmen günde çift idman yaparak Ekim ayında 7 takımın olduğu Bölgesel lig maçlarına başladık.3 ay süren bu maçlar sonucunda da gruptan çıkarak 3.lig e yükseldik.


Çekilen kura sonucu Mersin,Bolu,Kayseri,Tokat ve K.Maraş takımları ile eşleştik.Burda ki ilk amacımız oynayacağımız maçlar sonucunda hem ilimizi hem de kulübümüzü en iyi şekilde temsil etmek ve göstereceğimiz performans sonucu gelecek yılın temelini oluşturmaktı.Rakiplerimiz bizden daha üstün görünmelerine rağmen maçlar sonucunda sporcu kardeşlerimle birlikte gösterdiğimiz direnç ,mücadele ve aldığımız galibiyetlerle hedefimizi daha ileri götürüp gruptan çıkarak Kulüp tarihinde bir ilki başararak 2.liğ play off oynayacak 24 takım arasına girdik.

Takımınızda daha çok bölge gençlerimi var?

Takım olarak özellikle D.Bakır lı Sporcu kardeşlerim ile benim böyle bir başarıda ve ilk te 964575_531156516922350_480864602_o.jpgrolümüzün olması bizi çok mutlu etmiştir, fakat gelecek için görevimizi de zorlaştırmıştır. Çok kısa bir zaman da gelecek yıl ilk defa kurulacak ve profesyonel anlamda iddia gelirleri,sponsorluklar,maç yayınları ve sözleşme şartlarının geleceği 24 takımlı 3.lig de oynamanın zorluklarına göğüs germek için çalışmalarımıza başlayacağız. Amacımız her zaman ana görevimiz olan İlimizi her anlamda en iyi şekilde temsil etmek, göstereceğimiz mücadele ve duruşumuzla kulübümüze layık olmaktır. İnşallah bu takımın aldığı bu başarı bundan sonraki yıllar da D.Bakır spor camiasından manevi anlamda daha çok destek alır ve maçlarımızı daha dolu tribünlere oynarız.

27772_1414331474103_4799930_n.jpg

Son olarak neler söylemek istersiniz?

Sezon başından beri bize gösterilen ilgiden dolayı öncelikle eski Belediye Başkanımıza, şu an görevde olan Belediye Eş Başkanlarımıza, Kulüp Yönetimimize, Salon ve servis çalışanlarımıza,D.Bakır basın camiasına, şahsınıza ve Diyarın Sesi internet sitesine, Sporcu kardeşlerime ve aileme teşekkür eder, bu yolda gayemizin ahlaklı ve kişilikli bir şekilde Basketbola hizmet olduğunu belirtirim.

Bizlerde Diyarinsesi.org adına sizi ve şahsınızda tüm sporcu kardeşlerimizi başarılarınızdan ötürü kutluyoruz... Bu güzel söyleşi için teşekkür ederiz...

HABERE YORUM KAT