1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Nürnberg heyeti, Diyarbakır'da
Nürnberg heyeti, Diyarbakır'da

Nürnberg heyeti, Diyarbakır'da

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Almanya Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Satır başkanlığındaki 40 kişilik heyet, Diyarbakır'da incelemelerde bulundu.

A+A-

Satır başkanlığındaki heyet, MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı İsmail Özşanlı ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret ederek görüştü.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Özşanlı, Almanya'nın kendileri için ayrı bir önemi olduğunu, Almanya ile adı konulmamış bir kardeşlik projesinin yürüdüğünü söyledi.

ALMANYA'DAKİ YATIRIMLAR

Almanya'nın önemli ihracat merkezlerinin başında geldiğini, ülkede çok sayıda işveren Türk bulunduğunu anlatan Özşanlı, Almanya ile ihracatın daha da artması gerektiğini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde başlatılan çözüm süreci ile bölgede huzur ve kardeşliğin egemen olduğunu vurgulayan Özşanlı, şöyle konuştu:

"Çözüm sürecinin sürekliliği ülkemiz için hayati öneme sahiptir. Bölge genelinde oluşan toplumsal barış, bölgemizin sosyo ekonomik yapısını olumlu yönde etkilemekte ve yatırımlar artmakta. Vatandaşlarımızın yaşam standartları da yükselmektedir. Bölgede istikrar hakim. Bunun devamı için herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor."

Satır da ilk gezilerini bölgeye yaptıklarını, gönüllerinin her zaman Türkiye'de olduğunu dile getirdi.

"Ülkemizi seviyoruz. Bizler orada ülke hasreti ile yanıyoruz. Bu hasretimizi biraz da olsa dindirmek ve ülkemizi daha yakından tanımak için geldik" diyen Satır, bu amaçla geziyi düzenlediklerini bildirdi.

HABERE YORUM KAT