1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Nurgül Yeşilçay'a da PKK tepkisi
Nurgül Yeşilçay'a da PKK tepkisi

Nurgül Yeşilçay'a da PKK tepkisi

Oyuncu Nurgül Yeşilçay'ın, Instagram hesabından paylaştığı sarı, kırmızı, yeşil renkli resme, “PKK renkleri” diye tepki gösterildi.

A+A-

Tepkiler üzerine açıklama yapan Yeşilçay, "Arkadaşlar bu bir Osmanlı kilimidir. Renkler birebir kullanılmıştır. Ayrıca içinde siyah renk de vardır... kafa yormaya değmez" dedi.
 
Ünlü oyuncu, çizdiği bir resmi Instagram hesabından "kağıda çizmekten sıkıldım. Tuvallerim gelebilir mi pls" notuyla paylaştı.
 
Rudaw tarafından yapılan habere göre,  paylaşım sonrası bazı takipçileri "çıplak kadın" çizmesini eleştirirken, bazı takipçiler ise resimde görülen kilimdeki sarı, kırmızı, yeşil renklere tepki gösterdi. Bu renklerin PKK'yi temsil ettiğini öne süren takipçiler, kilimdeki renkleri "manidar" buldu.
 
Bunun üzerine açıklama yapmak zorunda kalan Nurgül Yeşilçay şunları yazdı:
 
"Arkadaşlar bu bir Osmanlı kilimidir. Renkler birebir kullanılmıştır. Ayrıca siyah renk de bulunmaktadır. Ayrıca kızımızın etrafı neon renklerle bezeli olup steetart'a göz kırparkene oryantalizmi barındıran bir şeydir işte.
 
Oryantalist resim sevdiğimden ötürü hanım kızımız "nü"dür. Öyle çok da kafa yormaya değmez. Saygılar, seviyorum hepinizi."

capture.jpg

HABERE YORUM KAT