1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Numara taşıma kolaylaştı
Numara taşıma kolaylaştı

Numara taşıma kolaylaştı

Turkcell, 4.5G teknolojisi ile yüksek hızda internete geçmek isteyen kullanıcılara numara taşımayı kolaylaştırdı.

A+A-

Taşıyıcı birleştirme tekniğini kullanarak, Turkcell, 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile 4.5G teknolojisi ile yüksek hızda internete geçmek isteyen kullanıcılara numara taşımayı kolaylaştırdı.

Şirketten yapılan açıklamada, mevcut internet hızını 17 kata kadar yükseltecek olan 4.5G teknolojisinde operatörler arasında en yüksek hızı sunacaklarını, herkesin bu teknolojiden yararlanabilmesi için numara taşıma işlemini tek tıkla yaparak, mobil internetin en hızlı operatörü olmaya devam edeceklerini, Turkcell’e numarasını taşımak isteyenlerin, resmi internet adresine girmeleri ve istediği paketi seçerek kişisel ve adres bilgilerini doldurup onaylaması yeterli olacak.


MÜŞTERİNİN AYAĞINA GİDİLECEK, 8GB ANINDA HEDİYE EDİLECEK


Öte yandan açıklamaya göre, başvuru yapıldıktan sonra, randevu zamanı atanacak ve randevu tarihinde müşterilerin ayağına gidilerek sim kart teslim edilerek sözleşme evrakları imzalatılacak. Bu sayede numara taşıma işlemi başlayacak ve süreç tamamlandığında müşteri bilgilendirilecek. 'Tek Tıkla Turkcell' sayesinde artık hiçbir zahmete girmeden numara taşıma işlemi gerçekleştirilebilecek. 4.5G ihalesinde en yüksek kapasiteyi satın alan Turkcell, Taşıyıcı Birleştirme tekniğini kullanarak, 1 Nisan 2016 tarihi itibari ile sunulabilecek en yüksek 4.5G hızı olacak 375 Mbps’i sağlayan tek mobil operatör olacak. Turkcell’e numarasını taşıyan tüm aboneler 8GB internete de sahip olacak. 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler