1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Numan Kurtulmuş sünnet törenine katıldı
Numan Kurtulmuş sünnet törenine katıldı

Numan Kurtulmuş sünnet törenine katıldı

Diyarbakır'ın tanınmış işadamlarından, çevresi tarafından sayılan Aziz Can'ın iki çocuğunun sünnet töreni, Diyarbakır ve Bölge'nin tanınmış siyaset ve iş adamlarını bir araya getirdi.

A+A-

Şatopark düğün salonunda yapılan ve gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden sünnet töreni, adeta rüya gibi görüntülere sahne oldu.

İşadamı Aziz Can ve eşi Arzu Can'ın çocukları, Muhammed Aziz ve Muhammed Araz'ın sünnet törenleri, adeta masalları aratmayacak bir şekilde yapıldı.

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak parti) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, Ak parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Bingöl eski Milletvekili Hüsamettin Korkutata ve Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, Ak parti Batman eski Milletvekili Mehmet Emin Ekmen, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Alican Ebedinoğlu,Doğu ve Güneydoğu kalkınma Vakfı Başkanı,DİGİAD Başkanı Allaaddin Korkutata

Eski DİGİAD Başkanı Aziz Nart, Prof. Dr. Yusuf Yağmur,prof.Dr.Mehmet Emin Yılmaz  

Diyarbakır'ın tanınmış iş adamları Mücahit Can, Hakan Buğdaycı, Abdülkadir Karavil,Fahrettin Akyıl,Erdal Durmaz,Süleyman Odabaşı,Adnan Tutka,Remzi Durmaz,Çetin Sümer,Özcan İleri,Aziz Özkılıç,Burhan Sümer,Osman Adıgüzel ve Derman Baba Yetiş Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yılmaz Acu, Sivil Toplum Kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, SİAD mensupları ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, İçişleri eski Bakanı Abdülkadir Aksu, Diyarbakır eski valisi Mustafa Toprak da, birer kutlama mesajı gönderdiler.

Barış sürecinin olumlu etkilerinin giderek daha artan bir şekilde görüldüğü Diyarbakır'da yapılan sünnet törenine, ülkemizin bir çok farklı noktalarından Akademisyen, Doktor, yazar, şair, fikir ve bilim insanlarının katılması, adeta bu durumun bir göstergesi gibi kabul edildi.

Organizasyonun harika bir şekilde yapıldığı ve en ufak detayların bile düşünüldüğü sünnet töreninde İş adamı Aziz Can ve eşi Arzu Can, konuklarını kapıda karşılayıp, yerlerine kadar eşlik ettiler.Sünnet töreni, Ezgi Eyvan Grubu'nun seslendirdiği birbirinden güzel parçalarla başladı.Daha sonra ünlü sanatçı Halimi Ömer'inin organizasyonunda sunulan kemençe eşliğinde oynanan oyunlar, etkinliğe büyük renk kattı.

Davetlilerin de eşlik ettiği, Diyarbakır ve bölgemizin meşhur oyunu delilodan sonra, gecenin sürprizi, herkesi hayran bıraktı.Ülkemizin ünlü sanatçılarından Berdan Mardini ekibiyle birlikte tam kadro sünnet törenine katılarak, davetlilere unutulmaz anlar yaşattı.

Birbirinden güzel parçalarını Kürtçe Türkçe  seslendiren Berdan Mardini'ye zaman zaman davetliler de eşlik edince, ortaya harika bir manzara çıktı.Dolarların havada uçuştuğu sünnet töreninde, Berdan Mardini, doyumsuz parçalarıyla, bir müzik resitali sundu.

Sünnet törenine katılan Ak parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yaptığı kısa konuşmada, Aziz Can ve eşi Arzu Can'ı kutlayarak, çocukları Muhammed Aziz ve Muhammed Araz'a, bir ömür boyu mutluluklar dileyerek Allah bu güzel evlatlarmızın sizler mürivetlerini göstersin hayırlara vesile olsun dedi,Çocuklar ve davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektiren Kurtulmuş, Muhammed Aziz ve Muhammed Araz'a, birer tam altın takmayı da ihmal etmedi.

Yerel sanatçıların da, birbirinden güzel parçalarıyla renklendirdiği sünnet töreninde, çocukların sevinci ise görülmeye değerdi.Palyaçoların yüzlerini boyadığı ve oyunlar oynadığı çocukların mutluluklarına diyecek yoktu.Sünnet töreni sonrası bir konuşma yapan iş adamı Aziz Can, 'Bu güzel günümüzde bizleri yalnız bırakmayarak davetimize icabet eden, tüm Akraba, dost ve yakınlarımıza teşekkür ederiz.

Ayrıca işlerinin yoğunluğu nedeniyle katılamayan ve kutlama mesajı gönderen başta sayın Bakanımız Mehdi Eker olmak üzere herkese Ailem adına, ayrı ayrı teşekkür ediyorum.İki yaşındaki Muhammed Araz ve 11 yaşındaki Muhammed Aziz, hayatlarının en güzel anını, unutulmayacak bir şekilde yaşadılar. Emeği geçen herkese minnettarız' şeklinde duygularını dile getirdi.

Gönderilen çelenklerin çokluğu nedeniyle adeta botanik bahçesine dönen şatopark düğün salonu, unutulmaz bir sünnet törenine ev sahipliği yaptı.Anne Arzu Can ve Aziz Can, sünnet töreni sonrası, konuklarını kapıya kadar uğurlayarak, eşlik ettiler.Gecede dikkati çeken hususlardan biri de, kusursuz ses düzeni oldu. Tuncay Sound firmasının, son teknoloji kullanarak hazırladığı ses düzeni ile, davetliler muhteşem bir gece yaşadılar.

 

 

 

HABERE YORUM KAT