1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Nkfa'nın 33 fotoğrafçısı Diyarbakır'a geliyor
Nkfa'nın 33 fotoğrafçısı Diyarbakır'a geliyor

Nkfa'nın 33 fotoğrafçısı Diyarbakır'a geliyor

Türkiye'nin dört bir yanından 10 binden fazla üyesi olan NKFA, 33 fotoğrafçısıyla Diyarbakır'ı fotoğraflamaya geliyor.

A+A-

Tüm Türkiye'yi dolaşan NKFA, iki haftada bir pratik çekim gezileri için şehir dışı etkinlikler düzenliyor. Merkezi İstanbul'da bulunan NKFA'nın, şehir dışı fotoğraf gezilerinin bu seferki durağı Diyarbakır.
26 Ekim Cumartesi günü sabah saatlerinde İstanbul'dan uçakla Diyarbakrı'a hareket edecek olan NKFA üyeleri, ilk olarak Ulucami ile Diyarbakır'ı fotoğraflamaya  başlayacaklar.

Akşam saatlerine kadar Diyarbakır'da fotoğraf çekecek olan NKFA üyeleri, daha sonra Mardin'e geçecek. NKFA üyeleri, Diyarbakır gezileri esnasında Hasanpaşa Hanı, Ulucami, Hz Suleyman Camii, Keçiburcu, Ermeni Kilisesi, Cahit Sıtkı Tarancı evi, 4 Ayaklı Minaret ve Ziya Gökalp'in evini gezip fotoğraflayacak.

Gezi esnasında fotoğrafla ilgili tüm sorular, NKFA'nın profesyonel fotoğrafçıları ve eğitmenleri tarafından cevaplanıp, çekim tekniklerine dair de kısa brifinglerle teknik konular anlatılacak. Gezi süresince çekilen  fotoğraflar eğitmenler tarafından da değerlendirilecek.

NKFA Nedir, Nerededir?
NKFA, Nihat Karadağ Fotoğraf Atölyesi'nin kısaltmasıdır. NKFA'nın Türkiye'nin dört bir yanından 10 bini aşkın üyesi vardır. Taksim'deki atölyede fotoğrafçılık kursları ve fotoğraf eğitimleri verilmektedir. Ayrıca ustafotoğrafçılarla fotoğrafa dair söyleşiler de düzenlenmektedir. NKFA'nın fotoğraf gezileri ve fotoğrafçılık kursları hakkında daha fazla bilgi için web sitelerini ziyaret edebilirsiniz: www.nihatkaradag.com.tr

HABERE YORUM KAT