1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Ninova Park'ta polis haftası etkinlikleri
Ninova Park'ta polis haftası etkinlikleri

Ninova Park'ta polis haftası etkinlikleri

DİYARBAKIR- Polis Haftası etkinlikleri kapsamında, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük alışveriş merkezlerinden olan Ninova Park'ta resim sergisi açıldı.

A+A-

Ninova Park'ta düzenlenen resim sergisi açılışına Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, emniyet mensupları ile çok sayıda öğrenci katıldı. Serginin açılışının ardından resimleri tek tek inceleyen Güven, öğrencileri tebrik etti. Öğrenciler, yağlı boya çalışması ile çizdikleri resmi Güven'e vererek sürpriz yaptı. Açılışın ardından açıklamalarda bulunan Güven, “Gençlerin bir ayda bu kadar güzel tablolar üretmeleri neredeyse mucize. Öğrencilere ne kadar zamandır resim yapıyorsunuz diyorum bir ay diyorlar. Bir ayda bu denli bir eser çıkarmak kolay değil. Renkleri çok güzel kullanmışlar. Bakarak yapmışlar ama bir ayda bu kadar müthiş bir gelişme arkadaşların çok emek verdiğini, öğrencilerin de yüreklerini koyduğunu gösteriyor. Ben aynaya baktığımda gördüğüm şahsı çok beğenmiyorum ama arkadaşlar kendi içlerindeki güzellikle beraber bezemişler güzel olmuş” dedi.


 Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Amirliği'nde görevli emniyet amiri Osman Ulusan ise, “Diyarbakır Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Amirliği olarak biz özellikle Bağlar'da risk altında bulunan öğrencilerimiz ile ilgili koruyucu önleme faaliyetleri içerisinde resim ve ebru kursu verdik. Bu kursumuz 7 ay süreli ve 40 öğrenciyi kapsayan bir kurs, öğrencilerimizin eserlerini sergilemek için biz bu sergimizi açtık. Asıl amacımız öğrencileri, gençleri kötü ve zararlı alışkanlıklardan korumaktır. Riskli bölgelerdeki seçtiğimiz bu öğrenciler ile onların hem okullarındaki öğrencilere örnek olması hem de boş zamanlarını doldurmak istedik” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT