1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Nilüfer’den Sur’a kardeşlik eli
Nilüfer’den Sur’a kardeşlik eli

Nilüfer’den Sur’a kardeşlik eli

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Bursa Nilüfer İlçe Gençlik Kolları Başkanlığı, kardeşlik programı çerçevesinde Sur ilçesinde zor şartlarda çalışan üyelerine moral ve destek vermek amacıyla Diyarbakır’da birtakım ziyaretlerde bulundu.

A+A-

Diyarbakır’ın Sur ilçesiyle Kardeş ilçe olan Bursa’nın Nilüfer ilçesinin AKP Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Dinçer ve beraberindeki heyet Diyarbakır’a gelerek Sur’da öğrenim görürken sokağa çıkma yasağı ve ilçedeki operasyonlar nedeniyle eğitim göremeyip başka okullara nakledilen öğrencileri de ziyaret ederek hem moral verdi, hem de Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin gönderdiği hediyeleri takdim etti.
 
“Karınca Kararınca Katkı Sağlamak İstiyoruz”
 
Akp Diyarbakır Gençlik Kolları Başkanı Muhammed Nurullah Seyda Akyıldız, Sur İlçesi Gençlik Kolları Başkanı Murat Esen’in de katıldığı programda konuşan Nilüfer İlçe Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Dinçer son dönemlerde ülkenin gündeminde Sur, Cizre ve Doğu bölgesinde yaşanan sorunların olduğunu söyledi. Dinçer, “Bizler de görsel medyadan, yazılı medyadan olayları yakından takip ettik. Arkadaşlarımızla bir araya geldik ve biz bir şeyler yapmalıyız diye istişarelerde bulunduk. Diyarbakır il başkanlığıyla görüştük. Yaşanan sorun ve sıkıntılara karınca kararınca katkı sağlamak istediğimizi söyledik. Hiçbir şey yapamasak da manevi anlamda buradakilerle beraber olduğumuzu hissettirmek için ziyaret etmek istediğimizi ilettik. Onlar da sağ olsunlar bizleri kırmadılar, kabul ettiler” dedi.
 
 
Sur’dan nakledilen öğrencilere hediye verildi
 
Daha önce Sur ilçesinde okurken göçen ve diğer okullara nakledilen öğrencilerle buluşan heyet Yenişehir ve Mehmetçi İlkokulu’ndaki öğrencileri ziyaret etti. Ziyarette konuşan Nilüfer Gençlik Kolları Başkanı Dinçer, "100’e yakın ilkokul öğrencisiyle bir araya geldik. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin hediyelerini kendilerine sunduk" ifadelerini kullandı. Recep Tayyip Erdoğan’ın gençleri olduklarını ve takdirle karşılandıklarını anlatan Dinçer, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
 
“Biz çok rahat bir bölgede çok rahat bir şekilde siyaset yapıyoruz. Ama burada sizlerin yaptığı siyaseti görünce sizleri inanılmaz derecede takdir ediyoruz ve çok ciddi anlamda cesur buluyoruz. Siz burada taraf olarak belki de hayatınızı ortaya koyarak bir dava uğruna siyaset yapıyorsunuz. Bu herkesin yapabileceği bir şey değil. Sur teşkilatımızdaki arkadaşlarımızla da iletişim kurduğumuzda yine il başkanımız ve yöneticilerimizle iletişim kurduğumuzda da bir sürü tehditlerin olduğu bu zorlu bölgede siyaset yapan siz kardeşlerimizle bir arada olmaktan çok mutluluk duyduk. Kelimelerle ifade edilecek bir şey değil sizin cesurluğunuz”
 
 
Konuşmanın ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Recep Altepe’nin gönderdiği ve aralarında meşhur Bursa bıçağının da olduğu hediyeler AKP üyelerine takdim edildi. 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler