1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Nil Koleji, dübap işbirliğiyle öğrencilerine drama dersleri veriyor
Nil Koleji, dübap işbirliğiyle öğrencilerine drama dersleri veriyor

Nil Koleji, dübap işbirliğiyle öğrencilerine drama dersleri veriyor

Diyarbakır Özel Nil Koleji, öğrencilerine Dicle Üniversitesi Bilgi ve Araştırma Projeleri Birimi (DÜBAP) işbirliği ile 'Yaratıcı Drama' dersleri vermeye başladı.

A+A-

Diyarbakır Özel Nil Koleji, öğrencilerine Dicle Üniversitesi Bilgi ve Araştırma Projeleri Birimi (DÜBAP) işbirliği ile 'Yaratıcı Drama' dersleri vermeye başladı. Özel Nil Koleji İngilizce öğretmeni Recep Kepenek yaratıcı drama dersinin yıl boyunca devam edeceğini söyledi.

Özel Nil Koleji öğrencilerine yönelik verilen drama dersleri sayesinde öğrencilerin kendilerine olan özgüvenini artırdığını belirten Kepenek, farklı bir yöntem olarak nitelendirilen drama ile öğrencilerin kendilerini daha iyi tanıyabildiklerini, yeteneklerini ortaya çıkarabildiklerini kaydetti. Okul Müdürü Ali Pehlivan ise drama eğitimi sürecinde amaçlarının belirlenen kazanımlar doğrultusunda, çocuklara gerekli bilgi, farkındalık, yorumlama ve ilişkilendirme becerisi, yeniden yapılandırabilme ve olumlu davranış değişikliği kazandırmak olduğunu dile getirdi.

Dicle Üniversitesi Yabancı Dil Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Süleyman Başaran ise dramanın çocukların spontan oyunlarında ortaya çıkan, katılımcıların sanatsal duyarlılığını, kendisi, başka insanlar ve dünya hakkındaki bilincini artıran ve hayal gücünü geliştiren bir öğrenme aracı olduğunu kaydetti. Dicle Üniversitesi Öğretim Üyesi Ecevit Bekler ise "Dramanın aktif katılımı gerektirmesi nedeniyle, çocukların duygusal, zihinsel ve sosyal gelişimine katkıda bulunan bir sanat alanı olarak kabul edilmektedir, bu projenin hem üniversite öğrencileri hem de kolej öğrencileri için çok faydalı olacağı kanısındayız." dedi.

HABERE YORUM KAT