1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Newroz için 97 adet toplu taşıma aracı tahsis edildi
Newroz için 97 adet toplu taşıma aracı tahsis edildi

Newroz için 97 adet toplu taşıma aracı tahsis edildi

Belediyemiz, yüz binlerin katılmasının beklendiği Newroz Bayramı kutlamalarının yapılacağı alana halkın rahatlıkla ulaşmasını sağlamak amacıyla toplanma güzergahları belirledi ve 97 adet toplu taşıma aracı tahsis etti.

A+A-
Belediyemiz, yüz binlerin katılmasının beklendiği Newroz Bayramı kutlamaları için yürüttüğü çalışmaları son aşamaya getirdi. Kutlamaların yapılacağı Newroz alanına giden tüm yollarda düzenleme, onarma ve bakım çalışmaları yürüten Belediyemiz, parkta yaklaşık iki haftadır düzenleme çalışmalarını sürdürüyor.
 
Kente gelecek konukları ev sahibi olarak ağırlayacak olan Belediyemiz, bugün de kutlamaların yapılacağa alana halkın rahatlıkla ulaşmasını sağlamak amacıyla toplanma noktaları belirledi ve belirlenen noktalara 97 adet toplu taşıma aracı tahsis etti.
 
Toplanma noktaları belirlendi
 
Belediyemiz Ulaşım Daire Başkanlığı, 21 Mart Cumartesi günü düzenlenecek Amed Newroz'u kutlamalarına halkın katılımını kolaylaştırmak amacıyla Bağlar, Yenişehir, Sur ve Kayapınar ilçelerinde çok sayıda toplanma alanı belirledi. Bağlar'da 21, Kayapınar'da 19, Sur'da 23, Yenişehir'de 30 toplanma noktası belirleyen Belediyemizin toplanma güzergahları ve tahsis edilen toplu taşıma aracı sayısı şöyle:
 
“Bağlar Dörtyol'da 4, Körhat'da 4, Sarı Park'da 7, Oryıl'da 6 adet, H. Evleri'nde 4, 500 Evler- Afet Evleri'nde 4, Tekel'de 7, Pirinçlik'te 2, Kayapınar İlçe Örgütü'nde 2, B. Başı'nda 5, Mardin Kapı'da 6, Çarıklı'da 2, Kabe'de 2, Zozınç- Fiskaya- Yurt'ta 1, 450 Evler'de 3, Ben u Sen'de 4, Şehitlik- Et Balık Önü'nde 4, Toplu Konut'ta 5, Üçkuyu'da 5, İplik'te 4, Ferit Köşk'te 2, Kum Ocakları Köyleri'nde 3, Protokol için 4 adet.”
 
(Diyarinsesi.org BB)

HABERE YORUM KAT