1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Nerede oy kullanacağım tıkla öğren
Nerede oy kullanacağım tıkla öğren

Nerede oy kullanacağım tıkla öğren

Nerede oy kullanacağım sorusunun yanıtı için ysk.gov.tr sitesinde sorgulama yapabilirsiniz. YSK sandık sorgulama ekranından oy vereceğiniz yeri öğrenin.

A+A-

7 Haziran 2015 seçimlerinde nerede oy kullanacağınızı öğrenmeniz için artık son 2 gün. 'Nerede oy vereceğim' sorusunun yanıtını online olarak ysk.gov.tr sandık sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz. Sandığınızı ve oy kullanacağınız yeri öğrenmeniz için gereken bilgileri aşağıda size ayrıntıları ile sunduk. 

Nerede oy kullanacağım sorusunun yanıtı için öncelikle Yüksek Seçim Kurulu-YSK'nın sandık sorgulama ekranı seçmen.ysk.gov.tr ekranını açmanız gerekiyor. Bunun için aşağıdaki linke tıklayın. 


YSK NEREDE OY KULLANACAĞIM SANDIK SORGULAMA İÇİN TIKLAYIN


YSK'nın sandık sorgulama ekranına girdiğinizde karşınıza aşağıdaki gibi bir panel geliyor. Burada Nüfusa kayıtlı olduğunuz ili, TC numaranızı ve nüfusa kayıtlı olduğunuz sıra numaranızı girin. Resim doğrulama yazısının yanında yer alan rakam ve harfleri hemen altında bulunan kutuya aynen yazın ve sorgulama butonuna basın. Nerede oy kullanacağınızın bilgileri ekrana gelecek. 

HABERE YORUM KAT