1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Nerede oy kullanacağım?
Nerede oy kullanacağım?

Nerede oy kullanacağım?

1 Kasım'da yapılacak seçimde "Nerede oy kullanacağım?" diye merak edenler için hazırlamış olduğumuz bu haberde bu sorunun yanıtını bulacaklar. YSK seçmen sorgulama sistemi sayesinde tüm vatandaşlar kimlik bilgileriyle nerede ve hangi sandıkta oy kullanaca

A+A-

1 Kasım'da yapılacak seçimler öncesi seçmen sorgulaması yapmanız nerede oy kullanacağınızı öğrenmeniz açısından yararlı olacaktır. YSK Seçmen Sorgulama işlemi bu bilgiyi kolayca öğrenmenizi sağlıyor.

1 Kasım Pazar günü gerçekleşecek olan erken genel seçimlerde tüm Türkiye sandık başına gidecek. Online seçmen sorgulama işlemi ile seçmen bilgilerine kolayca ulaşabilişiniz. Vatandaşlar hem internetten hem de çağrı merkezinden kolay bir şekilde 1 Kasım erken genel seçimlerinde nerede oy kullanacaklarını seçmen sorgulama işlemi ile internetten öğrenebilme imkanına sahip olabiliyor.

Yüksek Seçim Kurulu, internet üzerinden vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilecekleri web sitesini de kullanıma açtı. Kayıtlı oldukları seçmen bölgesindeki okullarda oy kullanacak olan vatandaşlar, hangi okulda oy kullanacağını YSK’nın "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adresinden öğrenebiliyor.

Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için adresteki web sitesinde istenen “Nüfusa kayıtlı olduğu il”, “TC Kimlik Numarası”, “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No” ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli oluyor.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler