1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Ne tacizi, buna mı düştüm?
Ne tacizi, buna mı düştüm?

Ne tacizi, buna mı düştüm?

Erkan Petekkaya kendisi hakkında “Bana aylarca mobbing uyguladı” diyen, ‘taciz’ imasında bulunan Yeşilçay’a ateş püskürdü.

A+A-

Beni daha önce çalıştığım Hatice Şendil’e, Ayça Bingöl’e sorun. Hayatımda hiçbir partnerime o gözle bakmadım. Taciz ettiğimi nasıl söylüyor, manyak mı bu! Yıllardır bu işi yapıyorum, buna mı düştüm. Setteki bütün arkadaşlarıma kardeş gözüyle bakmışımdır. Eşim beni biliyor, Nurgül’ün de ne olduğunu biliyor. Gündemde kalmaya çalışıyor.

Nurgül, Yedigöller’deki çekimlere 3,5 saat geç geldi. Zil zurna sarhoştu. Küçük bir reji asistanına avaz avaz bağırdı. Sette herkese küfürler yağdırdı. Rejiye de ‘Siz aptalsınız’ dedi. Sonra gelip bana ‘Ananın a...’ diye küfür etti. Hem de iki kere. Bu yüzden diziden kovuldu. Araya aracılar soktu, beni arattı. ‘Affedin beni’ dedi ama affetmedik.
 
DİZİDE ‘öpüşme krizi’ filan yaşamadık. Yaptığı rezilliği kapatmak için öyle bir şey uydurdu. İşi ‘Bana asıldı, yüz vermedim’ imasına kadar getirdi. Bunlar diziden kovulduğu için sektör içinde yaşadığı hezimetin hastalıklı dışa vurumu. Denize düşmüş yılana sarılmış Nurgül’ün çirkef ve yalan sözleriyle beni yargılamayın.

Nurgül Yeşilçay, “Paramparça” dizisindeki eski rol arkadaşı Erkan Petekkaya için şunları söyledi:
 
- Erkan geçen sene ‘Seninle sevgiliyi oynayamıyorum’ demeye başladı. Bu sene iyice ayyuka çıktı. Ben de ‘Neden?’ diye sorduğumda ‘Sen anlarsın’ demeye başladı. 
 
- O şöyle düşünüyor; bir kadının onu gerçekten istemesi lazım. Rol icabı öpüşse bile. Olayı o! 
 
- Bu ülkede erkek olunca her şeyi yapma hakkın oluyor. Aylarca mobbing (iş yerinde psikolojik taciz) yaptı. Herkese her şeyi söyleyip bıraktım.  
 
- Sen erkekliğini benim kadınlığım üzerinden taçlandıramazsın.

Paramparça’dan ayrıldıktan sonra Erkan Petekkaya ile ilgili açıklamalarda bulunan Nurgül Yeşilçay’a cevap geldi. Dizinin yapım şirketi Endemol Shine Türkiye, “Algı değiştirme operasyonu yapılmıştır” dedi.
 
Erkan Petekkaya’nın, Paramparça dizisinin 52’nci bölümünde ayrılan Nurgül Yeşilçay ile ilgili “Gerçeği anlatsam yer yerinden oynar” demesi ortalığı karıştırmıştı. Yeşilçay ise Erkan Petekkaya’nın kendise mobbing uyguladığını söyledi. Bu iddialarının ardından dizinin yapımcısı Endemol Shine açıklama yaptı:


“Erkan Petekkaya ile Nurgül Yeşilçay’ın, medya aracılığıyla yaptığı açıklamaları üzülerek takip etmekteyiz. Petekkaya ve Yeşilçay arasında yaşanan ve maalesef çarpıtılarak medyaya yansıyan bir olay sonrasında, Yeşilçay ile görüşerek, kendisinin de kabulü ile ‘Paramparça’ sözleşmesini yenilememe kararı aldık. Başarılı bir yapım sürerken bu kararı almak bizim için ne kadar zor olsa da, her iki değerli oyuncumuz arasında yaşananlara, kim haklı veya haksız bakmadan değerlendirdik. Fakat Yeşilçay’ın yaptığı açıklamalarla, yönetmenimiz, başrol oyuncumuz konuyu ülkemizin hassasiyeti tartışılmaz sorunları olan ‘kadın hakları’na, ‘anneliğe’, ‘mobbing’e bağlayarak bunu bir ‘algı değiştirme operasyonu’na çevirmesi tüm Endemol Shine çalışanlarını üzmüştür. Yeşilçay’ın bizi hayrete düşüren bu gerçek dışı açıklamalarına temsil ettiğimiz kurum ve daha da önemlisi oyuncusundan, yönetmenine tüm ekip arkadaşlarımız adına, kayıtsız kalmayacağımızı ifade ederiz. Nurgül Yeşilçay’a 3 kuruş değerinde maddi tazminat davası açacağımızı duyururuz.”

Türkiye’nin uluslararası ticaretteki modern rolünü eski İpek Yolu rotası üzerinden inceleyen CNN International’ın İpek Yolu: Geçmiş, Bugün, Gelecek programı Türkiye’nin ünlü televizyon dizisi Paramparça’nın setine konuk oldu. Dizinin kamera arkası görüntülerini kayda alan kanal, dizinin yıldızı Nurgül Yeşilçay’a da mikrofon uzattı. CNN International’a konuşan Yeşilçay, dizideki karakterin cazibesinden tutkuyla bahsetti: “Ailesi için çabalayan bir anne. Zengin bir adama aşık olan fakir bir kadın. Evet, bu bir klişe ama ben klişelere bayılıyorum!”

NURGÜL Yeşilçay ile Erkan Petekkaya çekimlerde yan yana gelmek istemeyince senarist Yıldız Tunç ve yönetmen Altan Dönmez B planını devreye soktu. Senaryoda değişikliğe gidildi, ikilinin ortak sahneleri azaltıldı.

FARKLI günlerde çekilen bu ortak sahnelerde de Yeşilçay ve Petekkaya’yı buluşturmak montaj ekibine kaldı. Geçen haftaki bölümde Cihan (Petekkaya) ile Gülseren’in (Yeşilçay) kapı sahnesi ayrı ayrı çekildi, montajla birleştirildi.

“Paramparça” dizisinin oyuncuları Nurgül Yeşilçay ile Erkan Petekkaya arasındaki gerilim iyice tırmandı. 3 haftadır yan yana gelmeyen ikilinin sahneleri montajla birleştirildi.

Erkan Petekkaya, 52. bölümde diziye veda edecek olan Nurgül Yeşilçay’la finalde de bir arada olmayacak.

 

HABERE YORUM KAT