1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ne olacak bu stadın akıbeti?
Ne olacak bu stadın akıbeti?

Ne olacak bu stadın akıbeti?

DİYARBAKIR - Spor Toto 3.lig 2. Grup takımlarından Yeni Diyarbakırspor’un maçlarını oynadığı Atatürk stadının yıkım işlemi konusundaki akibeti hala belirsiz.

A+A-

Atatürk Stadının yerine yapılacak olan stadında henüz süper bir işlem yapılmadığı Yüzde 2’lik bir kısmının yapıldığı Valiliğe göre stad 2016 yılının 7. Ayında bitirilecek. Fakat edinilen bilgiye göre ise  stadın 700 gün içerisinde ancak tamamlanacağı ileri sürüldü.


Diyarbakırspor’un süper başarılırıyla tarihler yazdığı Atatürk stadı 1960 Yılında hizmete  açılmıştı. Yaklaşık 16 bin kişilik kapasitelidir.1999 Yılında Türkiye kupası maçında Antalyaspor – Galatasaray maçına ev sahipliği yapmıştır. 2000 Yılında ışıklandırılması tamamlanan Atatürk stadında ilk maç Diyarbakırspor –Şanlıurfa arasında oynanmış olup maç Diyarbakırspor’un 3 -0 galibiyetiyle sona erdi. Geçen  TOKİ’ye devredilen ve yerine  yeni stadın yapılacak olması konusu taraftarlmar arasında, hem belirsizliği hemed tedirginliğe yol açtı. Konu ile ilgi bir açıklama yapan Diyarbakırspor  taraftaftarlarından Ercan Ceylan, “ Bizler Diyarbakırspor taraftarları olarak Atatürk stadı için büyük üzüntü  içerisindeyiz. Bu stad  AKP tarfından TOKİ’ye devredildi. Daha henüz ortada bir durum yokken, Atatürk Stadında yıkılma, çökme ve buna benzer tehlikeli durum yokken ,yandaşlarının sante raporlarıyla stad tribün kapasitesi 4600 kişiye düşürüldü. Daha yeni stadın yüzde 5’şi başlamadan TOKİ aldığı kararla yıkacakmış. Biz Diyarbakırspor taraftarları olarak bu kararar karşıyız. Çünki ortada yapılmış , bitirilmiş bir stad yok, herhangi bir yıkılma işlemi düşünülüyor. Kanun var biz demiyoruz Atatürk Stadı yıkılmasın ama yeni stad bitirilsin hizmete girsin ondan sonra yıktırılsın. Diyarbakırspor sokaklardamı  3. Lig maçların oynayacak. Yetkilileri uyarıyoruz Ayak oyunlarıyla takımımızı stadsız bırkamısnar ve buna yeltenmesinler “ dedi

 

HABERE YORUM KAT