1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Nasırlı'dan kadınlara çağrı
Nasırlı'dan kadınlara çağrı

Nasırlı'dan kadınlara çağrı

DİYARBAKIR- Yeni Güneydoğu Gençlik Spor Kulübü Başkanı Cevdet Nasıranlı, kadınları şiddete karşı dövüş sporlarına davet ettiklerini belirterek, "Kız çocuklarına, genç kızlara ve kadınlara kapımız sonuna kadar açık. Hiçbir ücret talep etmeden kadın antrenö

A+A-

2011 yılında uyuşturucu ile ilgili rapor hazırlayarak, dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunduktan sonra devletin uyuşturucu ile ilgili politikasında değişikliğe gitmesini, daha sonra ise tefecilik, çocuklara yönelik cinsel istismar, hırsızlık ve uyuşturucu gibi konularda suç işleyenlerle ilgili yasal boşlukların giderilmesi amacıyla rapor hazırlayarak, bu dört konuda yasal düzenlemelerin yapılmasını sağlayan avukat Cevdet Nasıranlı'nın, toplumun bu sorunlarının çözümüne ilişkin çabası tüm hızıyla sürüyor.

Aldığı Yeni Güneydoğu Gençlik Spor Kulübü ile sportif anlamda da uyuşturucuya karşı büyük bir mücadele başlatan Nasıranlı, şimdi de kadına şiddeti bir nebze de olsa önlemek için kolları sıvadı.

"KENDİLERİNİ KORUYABİLİRLER"

Kulüp üzerinden yaptıkları projelerle binlerce kişiye ulaştıklarını, uyuşturucuya bulaşmış genç ve çocukları bundan kurtarıp, yeni genç ve çocukların uyuşturucuya bulaşmaması için yoğun çaba harcadıklarını belirten Nasıranlı, kapılarının kadınlara da açık olduğunu vurguladı.

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katledildiği olayda da ortaya çıktığı gibi kadınların çantalarında biber gazı taşımasının hiçbir faydasının olmadığını bu nedenle kendilerini korumaları için yeteneklerini geliştirmeleri gerektiğini ifade eden Nasıranlı, "Kulübümüz bünyesinde dövüş sporları eğitimleri veriyoruz. Şu anda çok sayıda kadın bu eğitimlere katılıyor. Ancak biz mümkün olduğunca çok kadına ulaşmak istiyoruz. Kadınlar, yeteneklerini geliştirerek, kendilerini hem şiddetten hem tacizden hem de kapkaç ve diğer olaylardan koruyabilirler" dedi.

Dövüş sporları kurslarına katılmak isteyen kadınlara, kadın antrenörler eşliğinde eğitim vereceklerine de dikkat çeken Nasıranlı, "Bütün kadınlara kapılarımız sonuna kadar açık. Kadına şiddetle ancak hep birlikte mücadele edebiliriz" diye konuştu.


(MP-YRT-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT