1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Nasıranlı'dan Kadınlar Günü kutlaması
Nasıranlı'dan Kadınlar Günü kutlaması

Nasıranlı'dan Kadınlar Günü kutlaması

DİYARBAKIR - AK Parti Diyarbakır milletvekili aday adayı avukat Cevdet Nasıranlı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne ilişkin yazılı açıklama yaptı.

A+A-
Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutladıklarını belirten Nasıranlı, “Tüm dünyada kadınların eşitlik, kalkınma, daha huzurlu yaşam, özlem ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nün Türkiye'nin odak noktasında yer alan kadınlarımız, üstlendikleri misyonu yaşatma görevini ülkemizin geçmişten bugüne yaşadığı, kurtuluş savaşındayken tarlada, evde, cephede ve savaş sonrası ülkemizin kalkınmasında ülkemizin geçirdiği tüm kritik süreçlerde sorunlarla birebir boğuşmak zorunda kalmalarına rağmen hiçbir fedakarlıktan kaçınmamış ve çekinmeden üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmişlerdir.
 
AK Parti olarak iktidara geldiğimiz günden bugüne kadınlarımıza sağlanan pozitif ayrımcılık ve kadın haklarının sağlamlaştırılması yönünden atılan adımlarla kadınlarımızın hayatın her alanında daha iyi ve üst noktalara gelebilmesi için kadın haklarına yönelik anayasal anlamda ve kanunlar kapsamında pek çok önemli adımlar attık.
 
Kadına verdiğimiz değer anlamında bizler ve tüm Müslümanlar için en güzel örnek olan sevgili peygamberimiz kadınlara karşı hep güler yüzlü ve şefkatli olmuştur. Hadisi şeriflerde de belirtiği gibi, kadınlara ancak asalet ve şeref sahibi kimseler değer verir. Onları ancak kötü ve aşağılık kimseler hor görür.
 
Sevgili Peygamberimizin bir başka hadisi şeriflerinde de, 'Hanımını döven Allah'a ve Resulüne asi olur. Kıyamette onun hasmı ben olurum'. Bütün bunların ışığında onlardan olduğumuz ve hayatımızda doğumdan ölüme her anlarımızda varlıklarıyla onurlandığımız ihtiyaç duyduğumuz her anımızda desteklerini esirgemeyen, eğiten, yetiştiren bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutlarım” dedi. 
 
(MP-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT