1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Naşide Göktürk'den sevenlerini üzen haber geldi!
Naşide Göktürk'den sevenlerini üzen haber geldi!

Naşide Göktürk'den sevenlerini üzen haber geldi!

Şairliği, söz yazarı, yorumculuğu ile tanıdığımız Naşide Göktürk kısa bir süre önce küçük bir sağlık problemi geçirince hastaneye kaldırıldı. Ancak Naşide Göktürk'ün durumunun ağırlaştığı saptandı. İşte Naşide Göktürk'ün son durumu...

A+A-

Birçok konuda kariyer yapmış olan ünlü Naşide Göktürk'ün bu aralar yaşadığı sağlık sıkıntıları ile başı dertte. Naşide Göktürk'ün sağlık durumunun kötü olmasıyla kaldırıldığı hastaneden, doktoru durumunu bildirdi. Naşide Göktürk'ün sağlık durumu nasıl? Naşide Göktürk kimdir? İşte ayrıntılar...

Naşide Göktürk’ten kötü haber
 
Muğla'nın Bodrum İlçesi’nde akciğer kanseri nedeniyle 10 gün önce tedavi altına alınan 51 yaşındaki şair, söz yazarı, besteci, yorumcu Naşide Göktürk’ün sağlık durumuyla ilgili açıklama yapıldı.
 
Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, Onkoloji Merkezi’nde tedavisi süren Göktürk’ün genel durum bozukluğu nedeniyle yatırıldığı ve durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.
 
arkıcı Onur Akay Twitter’den yaptığı, "Naşide Göktürk mücadeleye yoğun bakımda devam ediyor ve artık çok yorgun. Bilincinin ise gitgide dağıldığını öğrendim. Niran Ünsal, Naşide’nin ablası Nihal Aktaş’tan aldığı haber üzerine alelacele Bodrum’a gitmiş ve geceyi hastanede geçirmişler. Naşide’nin ailesi ve kendi doktoru Esat Namal, ilerleyen günlerde Naşide’nin durumuna ilişkin açıklama yapacak. Allah yardımcısı olsun" şeklindeki açıklamasının ardından tedavi gördüğü hastaneden de yazılı açıklama geldi.
 
Hastanenin Onkoloji Merkezi Sorumlu Hekimi Tıbbi Onkolog Yrd. Doç. Dr. Hilmi Ege imzalı açıklamada, "Yaklaşık 1 yıl önce akciğer kanseri teşhisiyle tedavi altına alınan Naşide Göktürk, hastanemize yaklaşık 10 gün önce genel durumundaki bozukluk nedeniyle geldi. Genel durum takibi yapılan hastamızın sağlık durumu ciddiyetini koruyor" ifadelerine yer verildi.
 
Naşide Göktürk kimdir?
 
Naşide Göktürk (d. 1 Nisan 1965), şair, söz yazarı, besteci, yorumcu. Daha çok ilk albümüne adını veren "Yüreğim Rehin" adlı şarkısıyla tanınır. Çocukluk ve gençlik yıllarını Büyükada'da geçirdi. Yazmaya okul yıllarında başladı. Bir süre muhasebecilikle uğraştı. Ankara'da bir kafe işletti. 1990'lı yılların ortalarında ilk albümünü çıkarttı. Yakın arkadaşı Türk sanat müziği sanatçısı Onur Akay, 27 Temmuz 2015 yılında Naşide Göktürk'e Akciğer ve Pankreas kanseri teşhisi konulduğunu açıkladı. Akay'ın basında yer alan açıklamaları, sanat camiasını ve sanatçının milyonlarca hayranını derinden üzdü.
 
 
Kitapları
 
Sesimi Ateşe Verdim
Son Çaylar
Yüreğim Rehin
Mavi Mavi Sevdim Seni
Tül Gibi
Pırlanta Peri
Savrulurken Seni Buldum
 
Albümleri
 
Yüreğim Rehin (1994)
Yüreğim Hâlâ Rehin (1996)
Kan Kırmızı (1998)
Kimsem Yok (Ocak 2001)
Unutmak İstiyorum (2003)
Çocukluğumu Uçuyorum (2016)

HABERE YORUM KAT