1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Narin: Oğlumla yoldaştık, arkadaştık
Narin: Oğlumla yoldaştık, arkadaştık

Narin: Oğlumla yoldaştık, arkadaştık

Rojava’da DAİŞ çetelerine karşı yürüttüğü mücadelede yaşamını yitiren YPG’li Ali Narin (Dilşad Amed)’in şahadetinin birinci yıl dönümünde mevlit okutuldu.

A+A-

15 Ağustos 2014’te çetelere karşı yürüttüğü mücadelede fedai bir eylem gerçekleştirerek yaşamını yitiren Narin için, Roj Düğün Salonu’nda mevlit okutuldu.

Anma törenine, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Ziya Pir ile Nimetullah Erdoğmuş,  HDP ve DBP İl Eş Başkanları, Sur Belediyesi Eş Başkanları Fatma Şık Barut ile Seyid Narin, Sendika Temsilcileri, STK’lar, Barış Anneleri, meclis üyeleri ile çok sayıda yurttaş katıldı. 


Okunan mevlidin ardından Ali Narin’in yaşamının anlatıldığı bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Siznevizyonun ardından, Şehid Ali Narin’in annesi Besile Narin bir konuşma yaptı. Anne Narin konuşmasında konuklara kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.  Narin, oğlu ile aralarındaki ilişkiye değinerek şunları kaydetti, “Biz anne oğul değildik, biz yoldaştık, arkadaştık Ali’yle. Ali benden helallik istediğinde şunları söylemişti, ‘Rojava’daki halkımızın yalnız olmadığını onlara göstermemiz gerekiyor ve bunun içinde onlara desteklemek için yanlarında olmalıyız. Anne biliyorum ki sen sevgi dolu bir insansın. Ne olursa olsun sen bu mücadeleyi bırakmadan devam ettireceksin’ dedi bana.” 


Anne Narin’in ardından Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Başkanı Ali Narin söz alarak şunları söyledi “Böylesi anlamlı günlerde ne söylersek söyleyelim, şehitlerimizin yürüttükleri mücadele karşısında hafif kalacaktır. Özgürlük saflarında yaşamını yitirenlerin anılarına bağlı olduğumuzu ve Kürt halkının özgürlüğünü sağlayıncaya dek mücadeleyi yükselteceğimizi belirtmek isterim” dedi. 


Konuşmaların ardından, konuklar mevlit yemeğini yiyerek, salondan ayrıldı. 

 

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler