1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Narin, halkla buluştu
Narin, halkla buluştu

Narin, halkla buluştu

Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, halka açık meclis toplantıları kapsamında düzenlediği toplantıda, “Sürekli halkla buluşup halkla toplantılar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

A+A-
Diyarbakır Sur Belediyesi halka açık meclis toplantılarına devam ediyor. Dengbej Evi'nde düzenlenen toplantıya, Sur Belediye Eş Başkanı Seyid Narin, belediye meclis üyeleri, BDP Sur İlçe örgütü, mahalle meclisleri, Melik Ahmet Caddesi esnafı, Melik Ahmet Caddesi esnafı, Melik Ahmet, Suleyman Nazif, Ali Pasa, Lalebey, Abdaldede mahalle muhtarları, belediye birim müdürlüklerive halk katılım gösterdi.
 
'Şeffaf ve katılımcı belediyecilik'
 
Bir aylık mali hizmetlere ilişkin gider ve gelirlerin okunmasıyla başlayan toplantıda ilk olarak konuşan Sur Belediyesi Eş Başkanı Seyid Narin, meclis toplantısını halkın belediyeye katılımını artırmak ve belediyeyi güçlendirmek için yaptıklarını ifade ederek, “Sur Belediyesi olarak başta gücümüzü sizin değerli düşünce ve fikirlerinizden alıyoruz. Gücümüzü bu halkın kendisinden alıyoruz. Bizler gücün bu değerli halkta olduğunu bildiğimizden ötürü meclis olarak şeffaf ve katılımcı belediyecilik anlayışını devam ettirmek için sürekli halkla buluşup halkla toplantılar yapmaya devam edeceğiz” dedi.
 
Melik Ahmet Caddesi'nin kentin geçmişten gelen bir zenginliği olduğuna değinen Narin, “Sur Belediyesi olarak, Başta Büyükşehir Belediyesi Eş Başkalarımızla birlikte ve ayrıca siz değerli esnaflarımızla, Partimizle ve burada yaşayan tüm yurttaşlarımızla beraber semtimizi daha yaşanılır bir yer yapma gayreti içerisinde olacağımız sözünü sizlere burada veriyoruz” diye konuştu.
 
Esnaftan Belediyeye destek
 
Ardından halk kürsüsünde söz alan yurttaşlar dilek, öneri ve şikâyetlerini meclise ilettiler. Söz alan esnaflardan biri, önceki toplantılarda belirttikleri kaldırım işgali konusunda belediyenin hemen adım atmasından ötürü memnuniyetlerini dile getirerek, “Bundan sonra da yapacağınız tüm çalışmalarda semtin bir esnafı olarak belediyenin yürüteceği çalışmalara elimden gelen yardım ve desteği sunmaya hazırım” şeklinde konuştu.  Halk kürsüsünün ardından Dengbej Yusufê Farê, toplantıya katılanlar için bir Têlî klamını söyledi.
Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT