1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. M.Veysi Yılmaz Ak Parti'den aday adayı oldu
M.Veysi Yılmaz Ak Parti'den aday adayı oldu

M.Veysi Yılmaz Ak Parti'den aday adayı oldu

Haziran Ayında yapılacak milletvekili seçimleri öncesi siyasi tansiyon giderek artarken, kulislerde isimler de dolaşmaya başladı.

A+A-
 Özellikle Adalet ve kalkınma partisi'nde (Ak parti) giderek her geçen gün bir hareketlilik yaşandığı dikkatleri çekerken Ak parti Genel merkezinde sık sık adı geçen Ofis-Sen Genel Başkan yardımcısı Mardin İl başkanı M.Veysi Yılmaz 'ın önümüzdeki günlerde istifa edeceği öğrenildi.
 
Ancak vatandaşlar, milletvekili olacak kimselerin mutlaka belirli vasıfları ve başarılı özgeçmişleri olması gerektiğini belirterek, bu konuda şunları söylediler:
 
'Elbetteki her vatandaşın gönlünde milletvekilliği yatar. Ancak şu bir gerçek ki milletvekili olmak isteyenlerin portföyünün bir hayli kapsamlı olması gerekiyor. Her şeyden önce Mardin'de yaşayacak, Mardin'in sorunlarını ve bu sorunların kalıcı ve köklü çözümlerine vakıf insanların iş başına getirilmesi gerekiyor. Uzun yıllar kentimize uğramamış, insanların derdine derman olmamış kimselerin seçim zamanı ortaya çıkarak milletvekili adaylığına soyunmaları kabul edilecek şey değil.
 
Her şeyden önce bu kentin ekmeğini yiyen, suyunu içen, hayatını bu kentte kazanan, insanların acı ve tatlı günlerinde yanında olan, sağlık sorunlarında elinden geldiğince yanında olan insanları milletvekili olarak görmek istiyoruz.
 
 
VEYSİ YILMAZ'A ŞANS VERİLMELİ
 
Ofis-Sen Sendikası Genel başkan yardımcısı ve Mardin İl Başkanı Mehmet Veysi Yılmaz, pek çok yönüyle insanlarımızın sevip saydığı, saygın ve saygıdeğer bir insan. Uzun yıllardır ekonomik durumu elverişli olmayan insanlara muhtelif platformlarda yardımcı olmuş ve halen de olmaya devam ediyor. Özellikle barış sürecinde sergilediği tutarlı politikalar da cabası.
 
Ak partide milletvekili olarak kendisine şans verilmeli. Özellikle iş hayatında elde ettiği tecrübeler ve sendikacı kimliğiyle, gerek İlimiz ve gerekse Bölgemiz genelinde iş hayatında başarılı çalışmalara imza atabilir. Genç yaşlarda ülkemiz genelinde faaliyet gösteren bir sendikanın genel başkan yardımcılığına seçilmesi gerçekten takdire şayan diye düşünüyoruz. Böylesi genç ve pırıl pırıl insanların önü açılmalıdır'.
 
MEHMET VEYSİ YILMAZ KİMDİR?
 
Mehmet Veysi Yılmaz, 1980 yılında Mardin'in Savur ilçesi Sürgücü beldesine bağlı Bağyaka köyünde dünyaya geldi.
 
İlk ve ortaöğretimini Mardin'de, yüksek tahsilini yüzüncü yıl üniversitesinde tamamlanan Mehmet Veysi Yılmaz, Bitlis valiliğinde memuriyet hayatına başladı. Halen Mardin İş-Kur'da çalışmaya devam eden Mehmet Veysi Yılmaz, 2010 senesinde Demokratik Ofis-sen sendikası İl Başkanlığına getirildi.
 
O tarihten beri sendikal mücadeleye farklı bir soluk getiren ve herkesimin takdirini alıp, özverili ve gayretli çalışmalarıyla Mardinde yetkili sendika Başkanı seçildi ve halen bu yöndeki çalışmalarını giderek artan bir yelpazede devam ettiriyor. Mehmet Veysi Yılmaz'ın 2014 yapılan Genel merkez seçimlerinde tüm delegelerin oyunu alarak Ofis-sen sendikası Genel başkan yardımcılığına seçilmesine, ulusal basın yayın kuruluşlarında da genişçe yer verildi.
 
Bu görevine devam eden Mehmet Veysi Yılmaz bölgede barış sürecine verdiği destekle ve kritik dönemlerde yaptığı etkili açıklamalarıyla, bölge halkının haklı sevgisini kazandı.
 
Mehmet Veysi Yılmaz başta Mardin olmak üzere Bölgede sevilen sayılan bir kanaat  önderi olarak da, sosyal sorumluluk projelerinde çalışmalarına devam etmekte.

HABERE YORUM KAT