1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mutluluklar dileriz
Mutluluklar dileriz

Mutluluklar dileriz

Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Dilek ve Hillez Ailelerinin mutlu günü

A+A-

D.BAKIR- Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Dilek ve Hillez aileleri, dün akşam, hayatlarının en mutlu günlerinden birini yaşadılar.
Kaplan City düğün salonunda yapılan düğün töreniyle hayatlarını birleştiren Şeyhmus Dilek ve Berivan Hillez'in, bu mutlu günlerinde, Akrabaları ve sevenleri genç çifti yalnız bırakmadı.
Anavatan Partisi Diyarbakır eski Anavatan Partisi milletvekillerinden Nurettin Dilek'in yeğeni Şeyhmus Dilek ile, Diyarbakır'ın tanınmış ailelerinden Hillez Acilesi'nin biricik kızı Berivan Hillez, dillere destan bir düğün töreniyle hayatlarını birleştirdiler.
Kaplan City papatya salonunda yapılan ve akşamın ilerleyen saatlerine kadar devam eden düğün törenine, eski Anavatan partisi Milletvekillerinden Nurettin Dilek, Ak parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, Ak parti Diyarbakır İl Başkanı Av. Aydın Altaç, Derman Baba lakaplı Kurtlar Vadisi dizisi oyuncularından Yılmaz Acu, muhtelif siyasi partilere mensup yöneticiler, sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticileri, kamu kurum ve kuruluşların amir ve müdürler, işadamları, sanatçılar, Diyarbakır ve ülkemizin muhtelif kentlerinden gelen kalabalık bir davetli topluluğu ve iki ailenin akrabaları katıldı.
Barış sürecinin başlamasıyla birlikte Diyarbakır ve Bölgemiz genelinde bir çok alanda yaşanan olumlu gelişmeler, Diyarbakır'da da etkisini gösteriyor.
Bu kapsamda dün akşam yapılan ve Güneydoğu'nun yanı sıra, ülkemiz genelinde kalabalık bir davetli topluluğunun katıldığı Dilek ve Hillez Ailelerinin düğün töreni, adeta masalları aratmayacak bir şekilde yapıldı.
1.350 kişilik kapasiteli düğün salonu tamamen dolmak bir yana dışarı taşarken, düğüne katılan mahalli sanatçılar, söyledikleri birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalarla, düğüne renk kattılar.
TRT Şeş'te program yapan ünlü sanatçı Fatê'nin doyumsuz sesiyle okuduğu birbirinden güzel Türkçe ve Kürtçe parçalara eşlik eden konuklar, gecenin ilerleyen saatine kadar dans edip oynadılar.
Diyarbakır eski milletvekillerinden Nurettin Dilek ve damadın Ağabeyi Mehmet Dilek, davetlileri tek tek kapıda karşılayarak, yerlerine kadar eşlik ederken, düğün bitiminde de, davetlileri kapıya kadar yolculadılar.
Bir hayli çelenk ve kutlama mesajının geldiği düğün töreni sonrası duygularını dile getiren Nurettin Dilek, 'Canımdan çok sevdiğim yeğenimin, bu mutlu gününde bizleri yalnız bırakmayan tüm Akraba ve dostlarımıza teşekkür ediyorum. Allah; bütün gençlerimize nasip etsin. Darısı bekarların başına' diye konuştu.
12-15 yaş arası çocuklardan oluşan folklor ekibinin ayrı bir renk kattığı, dolarların havada uçuştuğu geceye katılanlar, unutulmayacak bir düğün töreni yaşadıklarını belirttiler.
Hiç bir masraftan kaçınılmayan ve davetlilerin rahatı için en ufak ayrıntının bile düşünüldüğü düğün töreni sonrası, davetliler, genç çifti tebrik ederek, salondan ayrıldılar.
Allah mesut, bahtiyar etsin.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT