Mutlu ve umutlu

Mutlu ve umutlu

Kalkınma Bakanı Yılmaz Diyarbakır buluşmasını eleştirenlere “Gidip orada siyaset yapsınlar” diye cevap verirken Tarım Bakanı Eker de “Vatandaş güven ortamına her zamankinden yakındır” dedi.

A+A-

Kalkınma Bakanı Yılmaz Diyarbakır buluşmasını eleştirenlere “Gidip orada siyaset yapsınlar” diye cevap verirken Tarım Bakanı Eker de “Vatandaş güven ortamına her zamankinden yakındır” dedi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, hafta sonu yaşanan Diyarbakır buluşmasına yönelik muhalefetin eleştirilerine yanıt verdi. Bakan Yılmaz, “Diyarbakır'ı ilk kez böylesine umutlu, coşkulu ve mutlu gördüm. Ankara'dan buluşmayı eleştirenler gidip bölgeyi görsünler, orada siyaset yapsınlar. Diyarbakır'daki fotoğraf birlik ve bütünlüğe katkıdır” dedi. 

KARDEŞLİĞİN GÖRÜNTÜSÜ

TBMM'de gazetecilerle sohbet eden Bakan Yılmaz, Başbakan Erdoğan'ın Diyarbakır gezisindeki konuşmasına ve tarihi buluşmaya ilişkin eleştirileri değerlendirdi. Diyarbakır'da gerçekleşen buluşma ve verilen mesajların, “pekişen kardeşliğin görüntüsü” olduğunu vurgulayan Yılmaz, Diyarbakır buluşmasının kardeşlik, birlik ve barışın yanı sıra, bölgesel kalkınmaya da büyük fayda sağlayacağını söyledi.

EKONOMİ DE KALKINACAK

Kalkınma Bakanı Yılmaz şöyle konuştu: “Diyarbakır'ı ilk kez böylesine umutlu, coşkulu, ve mutlu gördüm. Ankara'dan oturduğu yerden buluşmayı eleştirenler gidip bölgeyi görsünler, orada siyaset yapsınlar, kendilerini o insanların yerine koysunlar. Diyarbakır'daki fotoğraf birlik ve bütünlüğe katkıdır, pekişen kardeşliğin görüntüsüdür. Diyarbakır buluşmasının kardeşlik ve barış havası bölge ekonomisine de yansıyacak. Tarihi buluşmada milyarlarca liralık yatırımla gerçekleştirilen yüzlerce açılış da yapıldı. Demokratikleşme konusunda yeni adımlar da bunu takip edecektir. Atılan her adım barışı pekiştirecek, Doğu ve GüneyDoğu Anadolu bölgesini kalkındıracaktır.”

POLİTİKALAR BARIŞA GÖRE

Meclis Genel Kurulu'nda sözlü soruları yanıtlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker konuşmasında, Türkiye'nin iç barışını da, uluslararası barışı da çok önemsediklerini belirterek, “Hükümetimiz bütün uygulamalarını bütün politikalarını buna göre düzenliyor. Türkiye Cumhuriyeti'nde bugün vatandaşlarımız huzura ve güvene her zamankinden daha yakındır. Huzur ve güven içerisinde yaşamaktadır” dedi. Eker'in bu sözlerine MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, “PKK'nın yapmak istediklerini siz yapabilir, bir de millete yutturabilirsiniz” dedi.

KİM DIŞKI YEDİRDİ, BİLİYORUZ

Milletvekili Vural'a yanıt veren Eker şöyle konuştu: “PKK'ya kimlerin yıllarca destek sağladığını tarih de, vatandaşımız da biliyor. İnsanlara Cezaevlerinde dışkı yedirenler kim? Ret ve inkar politikaları ile bu milleti bölmenin eşiğine getiren asıl sizin anlayışınızdır. Vatandaşımız huzur ve güven ortamına her zamankinden yakındır.”

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT