1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mutlu Kaya'nın hayati tehlikesi sürüyor
Mutlu Kaya'nın hayati tehlikesi sürüyor

Mutlu Kaya'nın hayati tehlikesi sürüyor

Ergani'de başından vurularak ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın hayati tehlikesi sürerken, Kaya'nın kafasında oluşan ödem nedeniyle 3 gün boyunca ameliyat edilemeyeceği belirtildi.

A+A-
Diyarbakır'ın Ergani ilçesi Fatih Mahallesi'ndeki önceki gece şüpheli bir şekilde başından vurulan Mutlu Kaya'nın (19) tedavisi Diyarbakır Gazi Yaşargil Devlet Hastanesi'nde sürüyor.
 
 
Kafasına isabet eden kurşun ile ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanenin Yoğum Bakın Ünitesi'nde tutulan Kaya'nın hayati tehlikesi sürerken, sağlık durumuna dair bilgi veren hastane yetkilileri, Kaya'nın kafasında oluşan ödem nedeniyle ameliyata alınamadığını belirtti. 3 gün boyunca Kaya'nın uyutulacağı bilgisini paylaşan yetkililer, ardından duruma göre ameliyatın yapılacağını söyledi.
 
 “Kapıyı Açınca Başına Ateş Ediyorlar”
 
Kahreden olayın ardından konuşan baba Mehmet Kaya, “Kızım, tekrar yarışmaya gitmek için hazırlık yapıyordu. Olayın yaşandığı saate kadar evde prova yapıyormuş” dedi. Baba Mehmet Kaya, hastane önünde yaptığı açıklamada, “Ben olay sırasında evde değildim. Mutlu akşam ablasına misafirliğe gitmişti. Tekrar yarışmaya gitmek için hazırlık yapıyordu. Olayın yaşandığı saate kadar evde prova yapıyormuş. 3-4 kişi evin önüne gelmiş. Kapıyı çalmış. Mutlu, komşu zannederek, kapıyı açıyor. Kapıyı açınca başına ateş ediyorlar” dedi.
 
 
 “Sibel Can'dan Yardım Bekliyorum”
 
 
Acılı baba Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben çocuğumu kolay kolay bu seviyeye getirmedim. Devletten olsun, milletten olsun yardım bekliyorum. Kızım sağlığına kavuşsun ben başka bir şey istemiyorum. Özellikle Sibel Can'dan yardım bekliyorum. Sibel, Mutlu'nun annesi gibidir. Olayı gerçekleştirenleri tanımıyoruz, bilmiyoruz. Şüphelendiğimiz kimse yok. Kim ise Allah belasını versin. Devlet onu yakalar, hapse atar cezasını çeker. Önemli olan Mutlu'nun sağlığına kavuşması. Kızımın sağlığı benim için bütün dünya malına bedel”
Eski Erkek Arkadaşı da Gözaltına Alındı
 
 
Ergani Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, Mutlu Kaya'nın, Fatih Mahallesi'ndeki evinde silahla başından vurularak ağır yaralanmasına ilişkin soruşturması sürüyor. Soruşturma kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ile Diyarbakır Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin Diyarbakır'ın Huzurevleri Semti'ndeki operasyonunda aralarında genç kızın eski erkek arkadaşı olduğu bildirilen Veysel E'nin de bulunduğu 3 kişi yakalandı.
 
 
Olayla ilgili dün de bir kişi gözaltına alınmıştı. İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde ifade işlemleri tamamlanan 4 kişiden biri, emniyetten salıverildi. Şüpheliler Veysel E, Ramazan L ve Cemil Ç, geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin adliyedeki sorguları sürüyor.

HABERE YORUM KAT