1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mutlu Kaya'nın ailesi ile görüştü
Mutlu Kaya'nın ailesi ile görüştü

Mutlu Kaya'nın ailesi ile görüştü

DİYARBAKIR - Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Mutlu Kaya'nın tedavi olduğu hastaneye giderek ailesi ile görüştü.

A+A-
Elçi ve beraberindekiler Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek, Mutlu Kaya'nın sağlık durumu hakkında bilgi alıp ailesi ile görüştü. Görüşmenin ardından Elçi ve Mutlu Kaya'nın babası Mehmet Kaya, açıklamalarda bulundu.
 
 
Elçi, olayı kınadıklarını, genç kızın en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını dilediklerini kaydederek, aldıkları bilgilere göre, sağlık durumunda pozitif gelişmelerin kaydedildiğini aktardı. Kaya ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Elçi, “Nedeni ne olursa olsun kadınlarımıza ve kızlarımıza yönelik şiddet ve özellikle de silahlı şiddet karşısında olacağız. Böyle köhne ve kabul edilemez anlayışları toplum olarak reddediyoruz. Bu saldırının kadınlara yönelik son saldırı olmasını umuyoruz. Diyarbakır toplumu da olayı büyük bir üzüntüyle ve hassasiyetle takip ederek saldırıyı kınadı. Herkes genç kızın sağlığı için duacı” dedi.
 
“BARO OLARAK AİLEYE HUKUKİ DESTEK SUNACAĞIZ”
 
 
Soruşturma sürecini yakından takip ettiklerini kaydeden Elçi, olayın bütün yönleriyle açıklığa kavuşması ve tüm faillerin cezalandırılması için mağdur aileye Baro olarak hukuki destek sunacaklarını dile getirdi.
 
 
Mehmet Kaya da, asıl faile yardım eden başka kimselerin de olduğunu, bunların da soruşturulması gerektiğini, Diyarbakır Barosu'ndan hukuki destek istediklerini ve kendilerini bu davada temsil etmeleri gerektiğini ifade ederek Elçi'ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti.
 
 
(YRT-ÖK-Y)
 

HABERE YORUM KAT