1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mutlu Kaya’dan güzel haberler var
Mutlu Kaya’dan güzel haberler var

Mutlu Kaya’dan güzel haberler var

Geçen Mayıs ayında evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve bir süre GATA’da tedavi gören “Sesi Çok Güzel” yarışmasından tanıdığımız Mutlu Kaya, bir haftadan bu yana Özel Genessis Hastanesi’nde tedavi ediliyor.

A+A-

Özel Genesis Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Karakuş, Mutlu Kaya’nın bütün masraflarının kendi hastanelileri tarafından karşılanacağını söyledi.


Türkiye Mutlu Kaya’yı büyüleyen sesi göz alıcı güzelliği ile Sesi Çok Güze yarışmasından tanıdı. Ancak genç kız, bir süre sonra erkek arkadaşı tarafından kafasına sıkılan kurşunlarla ağır yaralandı. Günlerce ölümle yaşam arasında gidip gelen Mutlu Kaya, şarkıcı Sibel Can’ın tedavisine destek olmamasının ortaya çıkmasıyla bir kez daha yıkıldı.

 

Geçen Mayıs ayında evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan ve bir süre GATA’da tedavi gören Mutlu Kaya, bir haftadan bu yana Diyarbakır’daki seçkin sağlık kurumlarından olan Özel Genessis Hastanesi’nde tedavi ediliyor. Biz de Özgür Haber Gazetesi ekibi olarak Kaya’yı ve tedavisini üstlenen doktorlarını ziyaret ettik.


Özel Genesis Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. İbrahim Yardımeden, Mutlu Kaya’nın sağlık durumuna ilişkin gazetemize yaptığı açıklamada, “Bilindiği üzere Mutlu, saldırıya uğradığı zaman ilk olarak Eğitim ve Araştırma hastanesinde, daha sonra da GATA’da tedavi altına alınmıştı. Mutlu, GATA’daki tedavisinin bitmesinden sonra bize geldi ve yaklaşık 10 günden beri bizde tedavi ediliyor. Hastanın şu anki tablosuna baktığımız zaman, konuşabiliyor. Ama konuşma bozukluğu mevcut. Algılama yeteneği tamdır. Bağımsız oturabiliyor.

 

Destekle ayağı kalkabiliyor ve yine destekle yürüyebiliyor. Ona yoğun bir rehabilitasyon süreci başlattık. Bir yandan elektro terapi, diğer yandan fizyoterapistlerimiz tarafından rehabilitasyon uygulamaları yapılıyor. Diğer yandan da hastanemizdeki yardımcı rehabilitasyon cihazlarıyla hastayı tedavi ediyoruz. Öte yandan bu tür hastalarda sık gelişen enfeksiyon takibini yapmaktayız. Tedaviden beklentimiz, hastanın bağımsız ayağı kalkabilmesi ve yürümesi ve normal konuşma seviyesine gelmesidir” dedi.


Mutlu Kaya’ya, Fizyoterapist Yasin Aykut Yıldırım tarafından, günün belli saatlerinde rehabilitasyon uygulamaları yapılıyor.  
Özel Genesis Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Şeyhmus Karakuş, Mutlu Kaya’nın bütün masraflarının kendi hastanelileri tarafından karşılanacağını söyledi.

 

Karakuş, Mutlu’nun sağlığına kavuşmasını gönülden arzu ettiklerini belirterek, tedavisi için gerekenleri yapacaklarını anlattı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler