1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mutlu Kaya gözlerini açtı
Mutlu Kaya gözlerini açtı

Mutlu Kaya gözlerini açtı

Ergani ilçesinde 18 Mayıs tarihinde gece saatlerinde evinde iken açılan ateş sonucu başından ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya ilk kez gözlerini açtı.

A+A-
Ablasının konuşmalarını gözlerini açıp kapayarak tepki verdiği belirtilen Kaya'nın bir ara da ağladığı öğrenildi.
 
 
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde 18 Mayıs tarihinde gece saatlerinde evinde iken açılan ateş sonucu başından ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nden iyi haber geldi.
 
12 gündür hastanede tedavi gören ve 22 Mayıs'tan itibaren sedadif ilaçları kesilerek uyandırma süreci başlatılan Mutlu Kaya, bugün ilk kez uyandı. Başında bulunan ablası Songül Kaya'nın konuşmalarına tepki veren genç kız, gözlerini açtı. Ablasının konuşmalarını gözlerini açıp kapayarak tepki verdiği belirtilen Kaya'nın bir ara da ağladığı öğrenildi.
 
 
Kaya'nın babası Mehmet Kaya haberi Ergani'de aldığını çok mutlu olduğunu belirterek, "Haberi bana yeğenim verdi. Kızım gözlerini açmış konuşmalara tepki vermiş. Ablasının konuşmasına gözlerini açıp kapatarak tepki vermiş. Daha sonra ağlamış. Çok mutluyum ben 60 yaşındayım yeniden doğdum" dedi.
 
(Özgür Haber)

HABERE YORUM KAT