1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mutlu Kaya, aylar sonra ilk kez canlı yayında
Mutlu Kaya, aylar sonra ilk kez canlı yayında

Mutlu Kaya, aylar sonra ilk kez canlı yayında

Katıldığı ses yarışmasıyla adını duyuran, ardından uğradığı silah saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın katıldığı canlı yayında konuşmakta zorlandığı gözlendi.

A+A-

 Kaya, “İbrahim Tatlıses, İzzet Yıldızhan ve Emrah dışında sanat camiasından kimse yardım etmedi” derken, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Kaya’nın tüm tedavi masraflarını üstlendi.
 
 
Geçtiğimiz aylarda 'Sesi Çok Güzel' yarışmasıyla adını duyuran Mutlu Kaya Diyarbakır'da silahlı saldırıya uğramıştı. Kaya, 38 gün komada kaldıktan sonra uyandı. Tedavisine GATA'da devam edilen Kaya, “Sibel Can'dan nefret ediyorum” açıklaması ile gündeme gelmişti.
 
Son hali yürekleri dağladı
 
Kanal D ekranlarında Müge Dağıstanlı ve Gülşen Yüksel Salt'ın sunumuyla ekrana gelen 'Renkli Sayfalar' programına Diyarbakır'daki evinden konuk olan Kaya, aylar sonra ilk kez canlı yayına çıktı. Sesiyle tüm Türkiye'yi kendine hayran bırakan Mutlu Kaya'nın konuşmakta zorlanması ekran başındakilerin yüreklerini dağladı.
 
Konuşmakta zorlanıyor
 
Konuşmakta zorlandığı gözlenen Mutlu Kaya şu ifadelere yer verdi:
 
“Ben bir daha ayağa kalkacağımı düşünemiyordum. Ama çok şükür şimdi iyiyim. Ayakta tek başıma durabiliyorum. Tüm Türkiye yanımdaydı. Allah herkesten binlerce kez razı olsun. En çok türkü söylemeyi özledim, yürümeyi özledim. Şimdi sesim çok iyi değil. Şarkı söyleyemiyorum. Sesim gitti. Doktor zamanla açılacağını söyledi”
 
 
“Beni Arayıp ‘Sen Meleksin’ Diyor”
 
Sesinin gittiği gözlenen Mutlu Kaya, tedavi sürecinde maddi açıdan kendisine sanat camiasından İbrahim Tatlıses, İzzet Yıldızhan ve Emrah'ın yardım ettiğini belirtti. Mutlu Kaya, “Onlara buradan çok teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız da çok ilgilendi. Hepsinden Allah razı olsun. İbrahim Tatlıses'i çok seviyorum. Onun gibisi yok. Beni arayıp sürekli 'sen bir meleksin' diyor. Tek hayalim ayağa kalkıp gezmek, koşmak. Şarkı söylemek istiyorum. Aileme söz verdiğim evi de alacağım" dedi.
 
“Sibel Can’ı çok seviyordum”
 
Mutlu Kaya, Sibel Can'ın kendisine yardım edip etmediği sorusuna ise, “Sibel Can hakkında olumsuz bir açıklamam asla olmadı. Çıkan haberlerin hepsi yalan. Sibel Can’ı çok seviyordum. Arayıp sormamasına çok üzüldüm” şeklinde konuştu.
 
 
 Fikret Orman, Mutlu Kaya'nın Tedavi Masraflarını Üstlendi
 
 
Beşiktaş Kulübü Başkan Fikret Orman, canlı yayına bağlanarak katıldığı ses yarışmasıyla ünlendikten sonra başından vurulan Mutlu Kaya'nın tedavi masraflarını üstleneceğini açıkladı. Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, “Renkli Sayfalar” adlı magazin programında canlı yayına telefonla bağlanarak katıldığı ses yarışmasıyla adından söz ettiren, ardından da uğradığı silah saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın tedavi masraflarını üstleneceği sözünü verdi.
 
“Üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız”
 
Mutlu Kaya'nın durumuna duyarsız kalamayan Fikret Orman, canlı yayına telefonla bağlanarak şu ifadelere yer verdi; "Mutlu kızımızın hikayesi beni çok etkiledi. Benim de kızlarım var. Mutlu'nun tedavi masraflarını üstleniyorum. Üzerimize düşen neyse yapmaya hazırız. 25 tanelik fizik tedavi seansını ben yaptıracağım"
 
Gönülleri fethetti
 
Fikret Orman'ın koyu bir Galatasaray taraftarı olan Mutlu Kaya'nın tedavisi masraflarını üstleneceğini açıklamasından sonra sosyal medyada Beşiktaş Başkanı'na övgüler yağdı. Hassasiyeti ve merhametli bir tavır sergileyen Fikret Orman, taraflı tarafsız herkesin gönlünü fethetti.

 

(Ayşegül Kaya)

HABERE YORUM KAT