1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Müsteşar Saran'dan Vali Toprak'a ziyaret
Müsteşar Saran'dan Vali Toprak'a ziyaret

Müsteşar Saran'dan Vali Toprak'a ziyaret

DİYARBAKIR - Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Mehmet Ulvi Saran, Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak'ı makamında ziyaret etti.

A+A-

Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Diyarbakır'a gelen Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Mehmet Ulvi Saran, Vali Toprak'ı makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Diyarbakır'da bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Mehmet Ulvi Saran, Diyarbakır'da son yıllarda büyük bir değişim yaşandığını ve bu değişim sayesinde Diyarbakır'ın ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda hak ettiği noktalara ulaşmak üzere olduğunu belirterek Vali Toprak'a göstermiş olduğu ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.

Vali Toprak ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirterek, Diyarbakır'ın kısa zamanda bütün dinamikleriyle büyümede ivmeler kazandığını ve bu kazanımlar sayesinde yakın gelecekte çok daha güzel bir kent olacağını söyledi. Diyarbakır'ın üzerinde barındırdığı tarihi ve kültürel değerler ve inanç turizmi ile kadim kent olmanın tüm güzelliklerini üzerinde barındırdığını vurgulayan Vali Toprak, hükümetin vermiş olduğu destek ve hibe projeleri ile Diyarbakır'ın marka şehir olma yolunda çok önemli gelişmeler ve ilerlemeler sağladığını ayrıca yeni uygulamaya konulacak projelerle bu çalışmaların daha da geliştirileceğini söyledi.

HABERE YORUM KAT