1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Mustafa Köse'ye bağımsız milletvekili adayı ol baskısı
Mustafa Köse'ye bağımsız milletvekili adayı ol baskısı

Mustafa Köse'ye bağımsız milletvekili adayı ol baskısı

Diyarbakırlı genç iş adamlarından Mustafa Köse'ye, vatandaşlardan, esnaflardan ve bazı sivil toplum kuruluşlarının yöneticilerinden 'bağımsız milletvekili adayı olması' yönünde tavsiyelerde bulunulduğu belirtildi.

A+A-
Alınan bilgilere göre, Diyarbakır'ın tanımış Ailelerinden Köse Ailesinin genç fertlerinden Mustafa Köse'ye, Haziran Ayında yapılacak olan milletvekili genel seçimleri öncesinde bağımsız milletvekili adayı olması yönünde telkin ve baskılar yapıldığı kaydedildi.
 
Merkez Kayapınar İlçesi peyas mahallesinde dünyaya gelen, uzun yıllardır emlak sektörüyle ve inşaat alım-satım işleriyle uğraşan Mustafa Köse'nin, bağımsız milletvekili adayı olması gerektiği görüşünde bulunan bazı vatandaşlar, şu görüşleri dile getirdiler:
'Son yıllarda, siyasetin sadece zenginlerin yer bulabildiği, ekonomik durumu elverişli olmayanlar ve orta halli durumda olan vatandaşların ise, siyaset yapamayacağı görüşü ağırlık kazanmaya başladı.
 
Oysa ki, siyaset maddi durumu iyi olanların tekelinde olmaktan çıkarılmalı, geniş halk kitlelerinin siyaset yapabilmelerine olanak sağlanmalı.Bu kapsamda halkın bağrından çıkmış, bu mukaddes kentin evlatlarının da gerek belediye seçimleri ve gerekse milletvekili genel seçimlerinde aday olabilmeleri gerekiyor.Eğer siyaset halk için yapılıyorsa, halka hizmet için yapılıyorsa, o zaman insanların maddi durumlarından ziyade, birikimlerinin, tecrübelerinin, bu kent için yapmayı düşündükleri projelerin konuşulması ve tartışılması gerekiyor.
 
Mustafa Köse, Diyarbakır halkının yakından tanıdığı Köse Ailesinin genç kuşaklarından biri olarak, siyaset sahnesinde yerini alabilmeli diye düşünüyoruz.
 
Gençlerimizin siyaset sahnesindeki sayıları arttıkça, gençliğin ve geniş halk kitlelerinin sorunları daha üst platformlarda dile getirilir ve çözüm yolları konusunda daha ciddi adımlar atılabilir.O nedenle Mustafa Köse gibi genç girişimcilerimizin siyasi platformdaki sayılarının artması lazım.
 
1981 Peyas doğumlu bu kardeşimizi siyaset sahnesinde görmek istiyor ve milletvekili aday adaylığını destekliyoruz'.
 
(Diyarinsesi.org YA MY)
 

HABERE YORUM KAT