1. HABERLER

  2. GÜNCEL YAŞAM

  3. Mustafa Koç, kameramanlara neden kızdı?
Mustafa Koç, kameramanlara neden kızdı?

Mustafa Koç, kameramanlara neden kızdı?

Koç Holding'in İtalyan ortağı Fiat ile ürettiği yeni model araçları Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte basına göstermek isteyen Mustafa Koç, vizörler kendisi ve bakana odaklanınca kameramanlara kızdı.

A+A-

Koç Holding'in İtalyan ortağı Fiat ile ürettiği yeni model araçları Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan ile birlikte basına göstermek isteyen Mustafa Koç, vizörler kendisi ve bakana odaklanınca kameramanlara kızdı. Aracı kadrajdan çıkararak yüzlerine yönelen kameralara tepki gösteren Koç'a hak veren Bakan Çağlayan da , "Arkadaşlar biraz geri gidin. Markamız da görünsün." dedi.

Yerli ve yabancı otomobil devlerinin yeni modellerini tanıttığı ıÜü12. Uluslararası Otomobil Fuarı (Auto Show) İstanbul Fuar Merkezi'nde kapılarını meraklılarına açtı. Renkli gösterilerin ve tanıtımların yapıldığı fuarın açılışı yapan Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan daha sonra bölümleri gezdi. Fiat'ın standında yeni model bir arabaya binerek gazetecilere poz veren bakan diğer bir markaya doğru yola çıktı. Ancak bu esnada yolda Koç Holding'in yönetim kurulu başkanı Mustafa Koç ile karşılaştı. İkili, el sıkışarak ve kısa bir süre sohbet ederek medyaya poz verdi. Çağlayan'ın Koç'a "Sizin standın ordan geliyorum." demesi üzerine Koç, bakanı yeniden davet etti. Çağlayan da davete icabet etti.

Fiat standında yeni bir modelinin yanına varan ikili, yanlarına sektör temsilcilerini de davet etti. Bu arada görüntü yarışına giren kameramanlar gruba doğru iyice yaklaştı. Bu duruma içerleyen Koç, tatlı sert bir şekilde duruma müdahele etti: "Arkadaşlar bu kadar yakına girmeyin. Biraz geri gidin, lütfen." Fuarın açılış konuşmasında yerli üretime ve yerli markaya vurgu yapan Çağlayan da Koç'a destek çıktı. Biraz daha öne çıkarak aracın yan aynalarını tuttu ve "Arkadaşlar aracımızı da gösterelim. Markamız da görünsün." dedi. Bunun üzerine foto muhabiri ve kameramanlar bir kaç adım daha geri çıkarak araçla birlikte Çağlayan, Koç ve beraberindekileri görüntüledi.

Otomotiv sektörünün iş hacmini artımayı amaçlayan Auto Show, İstanbul CNR Expo Fuar Merkezi'nde 10-19 Ekim tarihleri arasında ziyarete açık tutulacak. Bu yıl 200'e yakın firmanın katıldığı fuar 120 bin metrekarelik bir alana sahip. 48 farklı marka, otomobil çeşitlerini sergiliyor. Giriş ücreti hafta içi 12, hafta sonunda ise 15 YTL. Hafta içi 12.00 ile 21.00 arasında, hafta sonu ise 11.00 ile 21.00 arasında açık olacak. Son gün ise saat 19.00'a kadar ziyaret edilebilecek. Geçen sene 622 bin kişinin ziyaret ettiği fuar sahip olduğu 110 bin metrekarelik alan ile sadece binek otomobillerin sergilendiği fuarlar arasında ilk sırada yer almıştı.

 

Dünyanın en ucuz arabası da İstanbul'da

Fuarda yerli yabancı pek çok otomobil sergileniyor. Bunlar arasında en dikkat çekenlerin başında 'dünyanın en ucuz otomobili' olarak tanıtılan Tata'nın Nano modeli de yer alıyor. Küçük ve ucuz otomobil 7. salonda meraklılarını bekliyor. Fuara katılan diğer otomotiv şirketleri ve ürünlerinin sergilendiği salonlar da şöyle:

1. Salon: Porsche, Audi, Bentley, Lamborghini, Seat, VW ve Skoda.

2. Salon: Mercedes Benz, BMW, Mini, Land Rover, Chrysler, Volvo, Jaguar ve Lexus.

4. Salon: Nissan, Renault, Mazda, Mitsubishi, Toyota, Hyundai ve Dacia.

5. Salon: Ferrari, Maserati, Chevrolet, Opel, Fiat, Alfa Romeo, Lancia ve Saab.

6. Salon: Daihatsu, Suzuki, Citroen, Subaru, Kia ve Great Wall

7. Salon: Tata, Chery, Samand

8. Salon: Peugeot, Honda, Ford, Proton, Ssangyong