1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Muş'ta 4 aylık Yunus bebeği arama çalışmaları sürüyor
Muş'ta 4 aylık Yunus bebeği arama çalışmaları sürüyor

Muş'ta 4 aylık Yunus bebeği arama çalışmaları sürüyor

Muş'un Korkut ilçesinde, 13 gün önce etkili olan yağış sonrası oluşan sel sularına kapılan 4 aylık bebek Yunus Süngür'ü arama çalışmaları devam ediyor.

A+A-

İlçeye bağlı Karakale ve Dereiçi köylerinin bulunduğu bölgede dere  yatağının taşması sonucu sele kapılan bebeğin bulunması için ekipler  çalışmalarına devam ediyor.
 
Jandarma, Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri ve köy  korucularının katılımıyla devam eden arama çalışmaları, 13'üncü gününde de sonuç  vermedi. Sel sularına kapılan Süngür ile ilgili bir ize rastlanmadı.
 
Çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklama yapan AFAD İl Müdürü İbrahim  Tanış, sel bölgesi ve Karasu Nehri'nde çalışmaların devam ettiğini, bebek  bulununcaya kadar çalışmaların devam edeceğini ifade etti.
 
Tanış, "24 Haziran'da Muş'un Korkut ilçesi Karakale beldesinde meydana  gelen sel felaketinden dolayı sele kapılan 4 aylık bebeğimizi arama tarama  faaliyetleri halen devam etmektedir. Van'dan gelen köpekli arama kurtarma timi  ile birlikte yaklaşık olarak Karakale'den başlayıp Eşmepınar civarlarına kadar,  Karasu Nehri'ni de kapsayacak şekilde arama ve tarama devam etmektedir. Sayın  Valimizin talimatları doğrultusunda halen arama ve tarama işlemlerimiz devam  etmektedir. Tabii ki emir gelene kadar biz bu arama ve tarama işlemlerini devam  ettireceğiz." diye konuştu.
 
İbrahim Tanış, dün itibarıyla Eşmepınar yakınlarında Karasu Nehri'nin  üzerinde biriken ve selle gelen bütün malzemeler arasında da ekiplerin aramaları  sürdürdüğünü, ancak bebekten bir ize ulaşılamadığını kaydetti.
 
Korkut ilçesine bağlı Karakale ve Dereiçi köylerinin bulunduğu  bölgede, 24 Haziran'da şiddetli yağış nedeniyle dere yatağı taşmış, Orgün Süngür  yönetimindeki otomobil sel sularına kapılmıştı. Otomobildeki Yasemin ve Yusuf  Süngür hayatını kaybetmiş, Canan ve Ela Süngür ile Songül Demir de yaralanmıştı.  Otomobildeki 4 aylık bebek Yunus Süngür de akıntıya kapılarak kaybolmuştu.

HABERE YORUM KAT