1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MÜSİAD'ta Başkan değişmedi
MÜSİAD'ta Başkan değişmedi

MÜSİAD'ta Başkan değişmedi

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi'nin 16. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste halinde gidilen kongrede, yeniden aday olan Başkan Aykut güven tazeledi.

A+A-

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği  (MÜSİAD) Diyarbakır Şubesi'nin   16. Olağan Genel Kurulu yapıldı.Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen kongreye, Diyarbakır Eski Milletvekili İrfan Rıza Yazıcıoğlu, Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları (DOSİAD) Başkanı Aziz Özkılıç, MÜSİAD eski Şube Başkanı A. Fikret Öcal, MÜSİAD Başkanı Şahabettin Aykut, yönetim kurulu üyeleri ve işadamları katıldı.

Divan oluşturulmasının ardından başlayan kongrenin açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Başkanı Şahabettin Aykut , MÜSİAD Diyarbakır Şubesi'nin 28 Mart 1997 tarihinde 50'nin üzerinde üye ve 10 kişilik yönetim kurulu ile kurulduğunu hatırlatarak, “Üye sayımız 2002 yılından itibaren 50 kişinin altına düşmüş ve buna göre de yönetim kurulu sayısı da 5 kişiye düşmüştür. 2012 yılında başarılı çalışmalarımızla üye sayımızı 53 kişiye, yönetim kurulu üye sayımızı da 10 kişiye yükselttik” dedi.

ÜYE SAYISI 53 E ÇIKTI

Gıda, İnşaat ve otomotivi sektör kurulları oluşturulduğunu ifade eden Aykut, “Bundan böyle sektör kurullarında kendi alanlarında daha başarılı çalışmalar yapacaktır. MÜSİAD Diyarbakır Şubesi, bundan böyle kendi üyeleri ile daha çok bir araya gelerek, istişarelerle sorun ve sıkıntıları tartışarak, çözecektir. Bizlerde başarılı İllerin seviyesine çalışarak, o başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum. Şehrimize, bölgemize çalışarak katkı da bulunacağız. Bundan böyle yönetim kurulumuzla birlikte üyelerimizden alacağımız güç ve destekle daha çok çalışacağız” diye konuştu.

Tek liste halinde gidilen kongrede, yeniden aday olan Başkan Aykut güven tazeledi. Kongrenin ardından , yeni yönetim kurulu üyeleri, davetlilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

HABERE YORUM KAT