1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. MÜSİAD'dan SÖZ'e ziyaret
MÜSİAD'dan SÖZ'e ziyaret

MÜSİAD'dan SÖZ'e ziyaret

MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Şahabettin Aykut, barış sürecinin bölgedeki iş ve esnaf camialarında heyecan yarattığını, silahların susması ve barış ortamının sağlanması halinde Diyarbakır'ın yatırım merkezi haline geleceğini söyledi. Aykut,”Sürecin oluml

A+A-

'Çözüm süreci bölgeye yatırım yapmak isteyen müşebbislerin sayısını artırdı.' Bu sözler MÜSİAD Diyarbakır Şube Başkanı Şahabettin Aykut'a ait.Yönetim kurulu üyeleriyle gazetemizi ziyaret ederek Genel Yayın Yönetmenimiz Ömer Büyüktimur'la görüşen Aykut, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. İlk kez ülkede ve bölgede barışa dair bu kadar umut olduğunun altını çizen Aykut, iş ve ticaret dünyasının da silahların susmasını heyecanla beklediğini söyledi.

'BU DEFA BARIŞI İSTEYENLER KAZANACAK'

Sürece herkesin katkı sunması gerektiğinin altını çizen Aykut,”Daha önce de barış girişimleri oldu ama hepsinde provokasyonlardan dolayı sonuca gidilemedi. Ancak bu kez büyük beklenti,umut ve kararlı bir tutum. Savaşın devam etmesini isteyenler elbette engeller çıkaracak. Onların sesi bu defa cılız çıkıyor. Çünkü barışı isteyenler daha fazla,inşallah kazanan bu ülkenin toplumsal barışı olacak. Barış sürecine medya ve iş dünyası dahil hepimiz katkı sunmalıyız.

Bu süreç olumlu sonuçlanırsa,analar ağlamazsa,cenazeler gelmezse emin olun bölge ekonomik olarak çok daha güçlü hale gelecek. Şu an yatırım için olayların durmasını ve barışın tesis edilmesini bekleyen yatırımcılar olduğunu biliyoruz.” dedi.

HABERE YORUM KAT