1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi’nde kurs zamanı
Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi’nde kurs zamanı

Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi’nde kurs zamanı

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi’nde engellilere dönük bağlama ve resim kurs kayıtları başladı. Engelli merkezinde geçen dönemlerde verilen mesleki kurslar sonucu birçok kişi meslek sahibi oldu.

A+A-

Kayapınar Belediyesi Musa Anter Engelli Yaşam Merkezi’nde engellilere dönük meslek edindirmek ve sosyal yaşama katılmaları sağlanması yönelik etkinlik ve kurslar devam ediyor. Merkezde yeni dönem kurs programı kapsamında resim ve bağlama kurs kayıtları başladı.  

Merkezin çalışmaları açıklama yapan Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Nesrin Keskin,“ Merkezimizde verdiğimiz kurslarla arkadaşlarımızın daha iyi zaman geçirmeleri, meslek edinmeleri ve daha önemlisi sosyal yaşama katılmalarını sağlamaktır. Tüm kursiyerlerin ihtiyaçları ve ulaşım sorunları belediyemiz tarafından karşılanacaktır. Merkezimizde bundan önce verilen bilgisayar, işaret dili ve telefon santral kursları sonucu birçok arkadaşımız meslek sahibi oldu. Belediye olarak dezavantajlı gurupların yaşamlarının kolaylaştırılmasına yönelik çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu. Kurs başvuruları engelli merkezinde 10 Ekim tarihine kadar kabul edilecek.

HABERE YORUM KAT