1. HABERLER

  2. TV - DİZİ - MAGAZİN

  3. Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölümde Ahmet ölüyor!
Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölümde Ahmet ölüyor!

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölümde Ahmet ölüyor!

Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanı yayınlandı. Star Tv ekranının sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem 25. bölüm fragmanında heyecan dozu yüksek sahneler yaşanacak.

A+A-

Muhteşem Yüzyıl Kösem yapımcılığını Timur Savcı, senaryosunu Yılmaz Şahin, Nüket Bıçakçı ve Sevgi Yılmaz, yönetmenliğini ise; Mert Baykal, Yağız Alp Akaydın, Zeynep Günay Tan ve Deniz Koloş üstlenmektedir. Başrollerinde Ekin Koç, Beren Saat, Hülya Avşar, Mete Horozoğlu, kadir doğulu'nun yer aldığı Muhteşem yüzyıl Kösem 25 bölüm fragmanı yayınlandı. İşte detaylar...
 
MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 25. BÖLÜM ÖZETİ
 
Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bu hafta Kösem Sultan eski saraya sürgün ediliyor!

Sultan Ahmed’in ölümünün ardından kıyamet kopuyor. Ahmed’in ölümü herkesten gizlenirken, Kösem evlatlarını koruyabilmek için yüzlerce yıllık kaideleri değiştirecek bir ferman hazırlıyor. Halime Sultan ile ittifak yapan Kösem, şehzade Mustafa’yı tahta çıkarıyor. Sultan Mustafa tahta çıkar çıkmaz Halime yaptıkları anlaşmayı bozuyor. Kösem Sultan eski saraya sürgün edilirken, Kösem’in çocukları kafese kapatılıyor. 
 
Şehzade Osman başlarına gelen felaketten Kösem’i sorumlu tutuyor. Anne oğul arasında büyük bir gerilim yaşanıyor. Kösem Sultan Mustafa’yı tahttan indirmek için planlar yaparken, Halime Kösem’in ölüm emrini veriyor. Kapatıldığı kafesten kaçmaya çalışan Osman büyük bir tehdit altındayken, Kösem ölümle burun buruna geliyor. 


Sultan Ahmed’in ölümünün ardından kopacak fırtınanın farkında olan Kösem, evlatlarının canını teminat altına almak için bir ferman hazırlar. Kösem şehzade Mustafa’yı tahta çıkarmak için Halime ile bir anlaşma yapar. 
İmparatorluğun yüzlerce yıllık veraset sistemi değiştirilir ve taht babadan oğula değil şehzade Mustafa’ya geçer. Şehzade Osman ise kendi hakkı olan tahta amcasının geçmesini hazmedemez. Annesinin kendisine güvenmediğini düşünen Osman büyük bir hayal kırıklığı yaşar.
--2142545.jpeg
Halime ise Valide Sultan olur olmaz Kösem ile yaptığı anlaşmayı bozar. Kösem eski saraya sürgün edilirken, şehzadeler kafese kapatılır. Evlatlarından koparılan Kösem Sultan’ın zorlu iktidar mücadelesi başlar. 
Şehzadelerin kafese kapatılması asker ve paşaların isyanına neden olur. Köşeye sıkışan Halime, oğlunun iktidarını korumak için Kösem’in ölüm emrini verir. 
 
Hapis hayatına tahammül edemeyen Osman saraydan kaçmaya çalışır. Kösem ise Sultan Mustafa’yı tahttan indirmek için planlar yaparken, hiç ummadığı bir anda ölümle burun buruna gelir. 
 
Yayın Günü: 5 Mayıs Perşembe 
Yayın Saati:  20.00

HABERE YORUM KAT