1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR TANITIM

  3. Muhteşem Diyarbakır Tanıtımı: Feshane Günleri
Muhteşem Diyarbakır Tanıtımı: Feshane Günleri

Muhteşem Diyarbakır Tanıtımı: Feshane Günleri

Diyarbakır Tanıtım Günleri'; Diyarbakır Valiliği himayelerinde, DİKTUM-DER ev sahipliğinde, Diyarbakır'ı temsil eden kurum, kuruluş, Kobi ve STK'ların da katılımıyla İstanbul / Feshane'de 20 - 23 Kasım 2014 tarihlerinde Atılım Ajans tarafından gerçekleşti

A+A-
20 Kasım 2014'te çok sayıda Bakan, Milletvekili, Bürokrat, Sanatçı, İşadamı, kültür elçileri,Akademisyenler ve Medya kuruluşlarının katılımıyla açılışı yapılacak ve 4 gün sürecek etkinliğe 500.000'den fazla ziyaretçi hedeflenmektedir.
 
Unesco Dünya Kültür Miras listesine Surları ve Hevsel Bahçeleriyle girmeye aday " Medeniyetler Mirası Diyarbakır'ı; Yöresel Ürünler, lezzetler, El Sanatları, Sanat, Kültür, Edebiyat, Folklor, Müzik, Madenler, Ticaret, Sanayi, Tarım, Kobiler, Termal Kaplıcalar, İnanç ve kültür turizmi ile İlçelerinden Köylerine, Milletvekilinden Belediye Başkanlarına, işadamından sanatçısına, çiftçisinden turizmcisine, esnafından tüccarına akademisyeninden bilim adamına, resmi kurumlardan sivil toplum kuruluşlarına kadar tüm Diyarbakırlılarla ve Diyarbakırı sevenlerle beraber gerçek dokusu ve değerleriyle dünyaya tanıtmayı amaçlıyoruz.
 
Etkinlik süresince organizasyona katılanların ürünlerini ve hizmetlerini sergileyecekleri yeme içme noktaları, sunum, tanıtım, satış stantları ve karşılıklı görüşme ve bağlantı yapabilecekleri toplantılar gerçekleştirilecektir. Diyarbakır Tanıtım Günleri; Diyarbakır' ın maddi manevi mirasının, bugünkü potansiyelinin tanıtıldığı,hasat mevsiminde bir harman gibi dostluğun mutluluğun ve umudun doruk noktasına ulaştığı bir meydan olacak.Yazarı, şairi, ozanı, sazı ve sözüyle, sanatı ve sporuyla, yaşayan renkleriyle, tarihi ve bugünüyle Feshane' de İstanbul'un kalbi Diyarbakır tadında ve renginde olacak.
 
Peygamberler, Sahabeler, Azizler kenti Diyarbakır; İslamiyet, başta olmak üzere Musevilik ve Hristiyanlık için önemli bir yere sahip eserler ve manevi değerler farklı tanıtım ve etkinliklerle yer alacak. Bakan, Milletvekili, Bürokrat, Akademisyen, İş adamı, Turizmci, Yatırımcı ve Medya dünyasının da katılacağı 'TURİZM YATIRIM ZİRVESİ' paneli yer alacaktır. Ayrıca Cahit Sıtkı Tarancı, Ziya Gökalp, Ahmed Arif, Sezai Karakoç ve Celal Güzelses gibi önemli ustaları eserleriyle anmak için her gün belli bir saatte 'USTALARA SAYGI' kuşağında sergi, sunum, dinleti, gösteri, gibi farklı farklı etkinliklere imza atılacaktır.
 
Hz.Musa ve Hz.Hızır' ın buluştuğu, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehdi EKER 'in 'KÜLLER ALTINDA KALMIŞ MÜCEHVER', Sayın Valimiz Mustafa Cahit KIRAÇ' ın 'TARİHİN TAŞLARA, TAŞLARIN SURLARA NAKŞEDİLDİĞİ ŞEHİR', Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Sayın Gülten KIŞANAK ve Fırat ANLI'nın da 'ORTADOĞUNUN KÜLTÜR VE SANAT BAŞKENTİ' olarak tanımladığı Diyarbakır üzerindeki gölgeyi kaldırmak için her kişi ve kuruluşa görev düşmektedir.
 
İstanbul 'da ilk kez gerçekleşecek olan bu organizasyonda sponsor, katılımcı olarak yer almanızı ve etkinliklere maddi, manevi katkı koymanızı bekliyoruz. 'DİYARBAKIR TANITIM GÜNLERİ' organizasyonunda bir salon kentimizin medeniyet, tarih, kültür ve dokusunu yansıtan kurum ve STK'ların özel standlardan, bir salon kurumsal firmalar, kobiler, işletmelerden, dış alan da kurulacak Çadır ise yöresel ürünler ve Yeme içme stantlarından oluşacaktır. Sizde kurumunuza uygun olan 25m2 ile 60m2 arasında değişen boyutlu standlardan seçerek rezervasyon yaptırınız. Standları oktanorm sistem hazır standlar olup ayrıca bölgenize, İşletmenize veya markanıza uygun simge, logo ve görsellele hazırlanmış özel tasarım da uygulanabilir.
 
Diyarbakır Valiliği, İl ve ilçe belediyeleri, kaymakamlıklar, kamu kurum ve kuruluşları, Oda, Vakıf, Dernek ve STK'lar, marka şirketleri ve KOBİ' leriyle elele vererek güç birliği ilkesiyle, Diyarbakırı sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda en doğru şekilde gerçek değerleriyle tanıtma misyonuyla, Feshane' de gelmiş geçmiş düzenlenen en ses getirici İl tanıtım organizasyonu yapmak ve geleneksel hale getirmek vizyonuyla, Güçbirliği, ortak akıl, adil sorumluluklar, siyaset üstü, doğru planlama temel ilkesi ile çıktığımız bu önemli yolda bizi yalnız bırakmayacağınız ve yapacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ederiz.
 
Kenan Aksu Mevlüt Başekin DİKTUM-DER ATILIM AJANS
 
www.diyarbakirgunleriistanbul.com - Facebook-Twitter:Feshane Dyb - info@diyarbakirgunleriistanbul.com - info@atilimajans.com.tr 
İSponsorluk veya katılım için 
İstanbul:Tel: 0 216 344 04 05 - Fax: 0 216 344 04 02 
Gsm: 0 532 344 36 93 - 0 532 113 45 49
DİYARBAKIR: 0 507 456 38 38 
Etkinliklere katılım için:
DİKTUM-DER:0 507 134 63 41
 

paylaşan:

HABERE YORUM KAT