1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Muhtarlarla biraraya geldiler
Muhtarlarla biraraya geldiler

Muhtarlarla biraraya geldiler

DİYARBAKIR - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzel başkanlığında bir gurup idareci, Diyarbakır merkezde bulunan 15 mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi.

A+A-
DİYARBAKIR ( - Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Genel Müdürü Murat Karagüzel başkanlığında bir gurup idareci, Diyarbakır merkezde bulunan 15 mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. 
 
Toplantıda, DEDAŞ yetkilileri, muhtarlardan karşı karşıya kaldıkları sorunların çözümü ile ilgili destek talebinde bulundu. DEDAŞ il binasında gerçekleştirilen toplantıya kurum adına DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Asım Aydın ve Müşteriler Müdürü Murat Çelik'in yanı sıra Şehitlik, 5 Nisan, Fatih, Yunus Emre, Mevlana Halit, Selahattin Eyyubi, Peyas, Huzurevleri, Sanayi, Fabrika, Aziziye, Gürdoğan, Cumhuriyet, Çelikevler ve Kaynartepe mahalle muhtarları katıldı. Toplantıda konuşan DEDAŞ Genel Müdürü Karagüzel, özelleştirme sonrası bir yandan yatırımlarını aksatmadan sürdürürken, diğer yandan mevcut sıkıntıların giderilmesi için çalıştıklarını söyledi. Yönetim olarak 'Sayaç Kampanyası' düzenlediklerini de hatırlatan Genel Müdür Murat Karagüzel, toplantıya katılan mahalle muhtarlarından vatandaşların mağdur olmamaları ve sayaç kampanyasından faydalanmalarının yanı sıra sayaç okuma konusunda arıza onarım ve bakım ekiplerine yardımcı olmalarını istedi. Karagüzel, sahadaki temsilcilerinin muhtarlar olduğunu da sözlerine ekledi.
 
Toplantıda eski elektrik borçlarının faizsiz olarak ödenmesi konusu da gündeme geldi. DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, DEDAŞ olarak tüm borçların faizlerin silindiğini, geriye kalan ana borcun ise 2 ya da 3 taksit halinde ödenebileceğini ifade etti. Toplantıda, elektrik aboneliği olmayanların abonelik işlemlerini bir an önce yapmaları, sayaçların mesken dışına çıkarılması da ele alındı. Toplantıda gündeme gelen bir başka konu ise abonelerin şikayetlerinin değerlendirilmesi konusu oldu. Bu konuda da Karagüzel, 15 gün içerisinde arıza, borç sorgulama ve abonelik gibi konularda vatandaşlara bilgi verecek 444'lü bir çağrı merkezinin faaliyete geçirileceğini, burada 40 kişinin istihdam edileceğini bildirdi. Karagüzel, vatandaşların memnuniyetinin kendileri için her şeyin üstünde olduğunu sözlerine ekledi.
 
Toplantıya 14 erkek meslektaşı ile katılan tek kadın muhtar Makbule Fidan da diğer muhtarlar gibi karşılaştıkları sorunları dile getirdi. Toplantıda söz alan diğer mahalle muhtarları da özelleştirme sonrası DEDAŞ'ın yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını belirterek, geçmişte kış aylarında bölgelerinde sıkça elektrik kesintisi yaşandığını, bu nedenle daha önce yaşadıkları mağduriyetlerinin giderilmesini talep ettiler.
DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, muhtarlarla benzer toplantıların ileriki günlerde tekrarlanacağını söyledi.
(RB-AKK-Y)

HABERE YORUM KAT