1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Muhtarlardan barış ve diyalog çağrısı
Muhtarlardan barış ve diyalog çağrısı

Muhtarlardan barış ve diyalog çağrısı

DİYARBAKIR- Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki mahalle ve köy muhtarları, yeniden müzakere sürecine dönülmesi çağrısında bulundu.

A+A-

Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı mahalle ve köy muhtarları son günlerde yaşanan olaylara ilişkin ortak basın açıklaması yaptı. Ergani Anıt meydanında bir araya gelen muhtarlar adına konuşan Fevzi Çakmak Mahalle Muhtarı Gökçen Kaya, akan kan ve gözyaşının dinmesini istediklerini vurguladı.

35 yıldan beri devam eden sıkıyönetimlerin artık durması gerektiğine dikkat çeken Kaya, “Hiçbir siyasi yapı ve iktidar insan hayatı kadar değerli değildir. 35 yıldan bu yana devam eden bu savaşın durması için her iki tarafa da sesleniyoruz; yeter artık, silahlar patlamasın, cenazeler gelmesin, çocuklarımız babasız kalmasın anne ve babalar evlat acısıyla yanıp tutuşmasın. Bu coğrafyada huzur ve barış içinde insanca bir yaşamın bizim de hakkımız olduğunu bilinmesini istiyoruz. Tarafların biran önce tekrar müzakere sürecine kaldığı yerden başlamaları çağrısında bulunuyoruz” dedi. 


(ET-MP-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler