1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Muhtardan ilk icraat
Muhtardan ilk icraat

Muhtardan ilk icraat

DİYARBAKIR- Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Ağaçkorur Mahalle muhtarlığına seçildikten ve mazbatasını aldıktan sonra hızla çalışmalara başlayan yeni muhtar Eren Yakut, mahallesinin dağlık bir araziye sahip olması nedeniyle yol ve suyun sağlıklı gelmesi için ilg

A+A-

Kulp'ta sevilen isimlerinden olan Eren Yakut, Ağaçkorur Mahallesi'nde 245 seçmenin 151'inin oyunu alarak muhtarlığa seçildikten sonra çalışmalara başladı.

Seçim sürecinde vaat ettiği projeleriyle dikkat çeken Yakut, ilk iş olarak mahalle sınırları içerisinde bulunan bozuk yollar ve bazı yerleşim yerlerine ulaşım sağlanamaması nedeniyle yaşanan sıkıntıları çözmek, ayrıca su sorununu çözmek için gerekli yerlere başvuru yaptı.

Mahalle yollarının uzun bir süredir bakımsız olduğunu söyleyen Eren, “Öncelikle beni muhtar olarak layık gören tüm Ağaçkorur halkına teşekkür ediyorum. Bilindiği üzere mahallemiz ilçeden bir hayli uzaklıkta ve dağlık bir araziye sahiptir. Bu vesileyle bizim mahallenin yolları sürekli bozulmaktadır. Yolların bozuk olması sebebiyle de çoğu zaman ulaşım sağlanmamaktadır.

Aynı şekilde ciddi anlamda su sorunu yaşamaktayız. Öncelikli olan bu iki sorunun çözülmesi için ilgili kurumlara müracaat ederek yol ve su sorunlarımızın çözülmesi ile ilgili çalışmalarımızı başlattık. Hedefimiz bu beş yıllık süre içerisinde mahallemize iyi bir hizmet sunmaktır" dedi.

(MT-AKK-Y)

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT